İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.013,2200
 • EURO
  $1,0903
 • ALTIN
  $60.989,7800
 • BIST
  $193,2000
Branda Tente Ataşehir

Branda Tente Ataşehir

  Branda tente Ataşehir, koruyucu malzeme olarak kullanılan branda ve tenteleri üretiyor. Brandalar, özellikle işletmeler tarafından birçok farklı amaçla kullanılabiliyor. Bazı eşyaların korunması, araç ve gereçlerin korunması veya gölge bir alan oluşturulması için brandalar iyi bir araç oluyor. Tenteler ise bazı açık ve kapalı alanlarda kullanılıyor. Hem brandalar hem de tenteler farklı görünümlerde ve farklı malzemelerle […]

 

Branda tente Ataşehir, koruyucu malzeme olarak kullanılan branda ve tenteleri üretiyor. Brandalar, özellikle işletmeler tarafından birçok farklı amaçla kullanılabiliyor. Bazı eşyaların korunması, araç ve gereçlerin korunması veya gölge bir alan oluşturulması için brandalar iyi bir araç oluyor. Tenteler ise bazı açık ve kapalı alanlarda kullanılıyor.

Hem brandalar hem de tenteler farklı görünümlerde ve farklı malzemelerle yapılıyor. Bunun nedeni hem branda ve tente kullanıcılarının istek ve ihtiyaçları hem de kullanılacağı alanla uyum sağlamasıdır. Brandalar ve tenteler, işletmelerin istediği renk ve şekillerde yapılabiliyor.istanbul Tente Tamiri, Tente Onarım, Kumaş Değişimi istanbul

Branda Kullanmanın Avantajları

Brandalar, kullanıldıkları nesne üzerinde tüm dış etkilere karşı koruma sağlayabiliyor. Bu dış etkilere yağmur, kar, dolu, rüzgâr, toz ve kir örnek verilebilir. Brandalar üretilirken kullanılan dayanıklı ve kaliteli malzemeler de brandaların tam koruma sağlamasında etkilidir. İnşaat, tekstil, mobilya ve otomotiv sektörlerinde kullanılan brandalar, yerli ve ithal kumaşlar kullanılarak üretiliyor. Brandaları dolu yağdığında arabaların üzerlerinde görürüz.

Dolu parçalarının arabaya zarar vermemesi için dayanıklı ve su geçirmez kumaşlar ile yapılan brandalar arabaların üzerlerine örtülüyor. Otomotiv sektöründe çok fazla kullanılan brandalar aynı zamanda oto kılıfı yerine de geçiyor. Tekstil sektöründe de kullanımının avantaj sağladığı brandalar, kalın oldukları için taşıma işleri bu brandalar ile gerçekleştirilir.

Brandalarda Yerli ve İthal Kumaşlar

Brandalarda, isteğe ve ihtiyaca göre farklı kalitedeki kumaşlar kullanılabiliyor. Brandalarda kullanılan kumaşlar kalın ve pamuklu iplerle dokunan kumaşlardır ve bu yüzden hepsi kalın ve ağır formdadır. Brandalardan çadır yapılabildiği için çadır bezi de denilmektedir. Branda tente Ataşehir, plaj şemsiyelerinde, bahçe şemsiyelerinde ve çeşitli çadırların yapımında kullanılmak üzere branda üretiyor. Bu brandalar asma germe yapılarak gölgelik görevi de görebiliyor ve brandalar ile kurulan bu sisteme membran sistemleri deniyor.

Brandalar yapılırken en çok kullanılan kumaşlar polyester branda kumaşları, akrilik branda kumaşları, jüt branda kumaşları, teflon branda kumaşları ve TPII branda kumaşlarıdır. Bu branda kumaşları arasında ise en fazla kullanılan polyester branda kumaşlarıdır. Pamukludur ve dayanıklıdır bu sayede brandalar daha uzun süre kullanılabilir.

Hangi Tente Modelleri Kullanılmalıdır?

Tente modelleri hem farklı işlevlere hem de farklı görünümlere sahip olabilir. Tentelerin bu özellikleri belirlenirken de hem müşterinin istek ve ihtiyaçlarını hem de tentenin amaca uygun olmasını göz önünde bulunduran branda tente Ataşehir, çeşitli mekanizmalar ile kolay kullanımlı tente modelleri yapıyor. Tente modellerinde en fazla kullanılanlar pergola tenteler ve kasetli tentelerdir. Pergola tenteler ahşap, alüminyum ve kumaştan yapılabilir.

Açılır kapanır veya sabit şekilde yapılan pergola tenteler çay bahçeleri, havuz başları ve teras gibi alanlarda kullanılır. Pergola tentelerin güzel ve şık görünümü sayesinde tercih edilen bir modeldir. Diğer bir tercih edilen tente modeli olan kasetli tenteler, işletmelerin kafe, restoran ve lokantalarında kullandığı modeldir. Kasetli tentelerin üzerleri düzdür ve kullanıldıkları alana şık bir görünüm sağlarlar. Kasetli tenteler de aynı pergola tenteler gibi açılır kapanır şekilde yapılabiliyor. Evlerde de kullanılabilen bu modeller daha çok işyerlerinin açık alanlarında kullanılıyor.

Tentelerin İşlev ve Fonksiyonları

Tenteler sabit, manuel, otomatik ve motorlu olarak fonksiyonel açıdan dörde ayrılır. Sabit tenteler küçük butik ve mağazaların ön girişlerinde gördüğümüz küçük boyutta açık şekildeki tentelerdir. Bu tenteler açılıp kapanmaz. Bir diğeri manuel tenteler ise açılıp kapatılabilen tentelerdir ve bu işlem elle yapılır. Otomatik tentelerde de aynı durum söz konusudur ancak bu durum elle değil de uzaktan kumanda ile yapılır.

Motorlu tentelerde ise tentelerin yanlarında bulunan bir tuş yardımıyla açma kapama işlemi yapılır. Bu tentelerden otomatik olanlar genellikle işletmeler tarafından kullanılır, sabit tenteler ise evlerde kullanıma daha fazla uygundur. Maliyet açısından da düşünüldüğünde otomatik ve motorlu tentelerin işyerlerinde kullanılması daha doğrudur.

ŞEMSİYE TAMİRİ,TENTE TAMİRİ ONARIMI ŞEZLONG, ÇADIR / Ankara - ŞEMSİYECİ LAZ ALİ

Tente ve Brandalar Nasıl Seçilmeli?

Branda tente Ataşehir ile tente ve branda ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Tenteler seçilirken yukarıda bahsedilen fonksiyon ve işlevlerden hangisine ihtiyaç duyulduğu ve kullanılacak mekâna hangisinin daha uygun olacağına karar verilmelidir.

Ayrıca tente modellerinden hangisinin seçileceğine karar verilirken boyutlarına ve mekanizmalarına dikkat edilmelidir. Mafsallı, körüklü, çift açılır, raylı tenteler seçilebilecek tente modelleridir. Brandalar seçilirken önemli olan ise kullanılan kumaşlardır. Branda ve tentel ihtiyaçlarınız için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM