İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Beylikdüzü Branda Tente

Beylikdüzü Branda Tente

Beylikdüzü branda tente farklı kalitedeki kumaşlar kullanılarak yapılan brandaları, tente imal etmek için kullanılıyor. Branda ve tenteler hem kötü hava koşullarından hem de diğer dış etkilerden korumak için kullanılıyor. Brandalar eşyaların üzerlerine örtülerek kullanılan ve muşamba formunda olan kalın ürünlerdir. Bunlar farklı kalite sınıflarından kumaşlar kullanılarak üretiliyor ve bu kumaşlar genellikle su ve ışık geçirmez özellikte […]

Beylikdüzü branda tente farklı kalitedeki kumaşlar kullanılarak yapılan brandaları, tente imal etmek için kullanılıyor. Branda ve tenteler hem kötü hava koşullarından hem de diğer dış etkilerden korumak için kullanılıyor. Brandalar eşyaların üzerlerine örtülerek kullanılan ve muşamba formunda olan kalın ürünlerdir. Bunlar farklı kalite sınıflarından kumaşlar kullanılarak üretiliyor ve bu kumaşlar genellikle su ve ışık geçirmez özellikte oluyor.

Yağmurdan korunması istenen eşyalar için kullanılan brandalar su geçirmez kumaşlardan üretilirken, güneşten korunmak istenen herhangi bir madde ışık geçirmez kumaşlardan elde edilen brandalar ile korunuyor. Tenteler ise ahşap, cam, demir ve alüminyum kullanılarak üretilebildiği gibi kumaşlardan üretilen bu brandalardan yararlanılarak da üretilebiliyor.

karpuz branda arşivleri - Sözan Branda Sistemleri

Branda Yapımı

Beylikdüzü branda tente işletmelerin taleplerine göre farklı özellikte brandalar üretebiliyor. Bu brandalar su ve ışık geçirmez olabildiği gibi tercihe göre yanmaz kumaşlar kullanılarak yanmayan brandalar üretilebiliyor. Brandalarda kullanılan kumaşlar kalın ipler kullanılarak dokunuyor ve bu kumaşlar dayanıklı ve kaliteli olması sebebiyle brandalarda kullanıldıklarında brandalar ağır formda oluyor.

Bu branda kumaşlarını sayacak olursak jüt branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, polyester branda kumaşı, teflon branda kumaşı, pilsa branda kumaşı ve tonsilton branda kumaşı olarak sayabiliriz. Bu kumaşların belirlenmesi kalitelerine göre yapılıyor ve aynı zamanda bu branda kumaşları yerli veya ithal olarak temin edilebiliyor.

Branda Çeşitleri

Beylikdüzü branda tente kullanılacağı alana ve kullanım amaçlarına göre birçok özellikte brandalar imal ediyor. Bu brandaların genel amacı koruma olsa da farklı amaçlarla da kullanılabiliyor. Koruma brandalarını sayacak olursak, çatı koruma brandaları, inşaat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, yat koruma brandaları, inşaat koruma brandaları, beton koruma brandaları ve mobilya koruma brandalarıdır. Bu brandaların dışında fındık toplama brandalarını da koruma dışındaki kullanıma örnek verebiliriz.

Branda Kullanım Alanları

Çatı koruma brandalarında bulunan yağmur tahliye kanalları sayesinde çatılarda biriken suyun dışarıya boşaltılması sağlanıyor. Yat ve teknelerin üzerlerinde de gördüğümüz brandalar inşaatlarda da yapı malzemelerinin üzerlerinin örtülerek dış etkilerden korunması için kullanılıyor. Bir diğer kullanım alanı olan mobilya sektöründe ise yazlık ve kışlık villalar gibi uzun süre boş kalan yerlerdeki mobilyaların üzerlerine bu brandalar seriliyor.

Böylece mobilyaların toz olması veya kirlenmesi engellenmiş oluyor. Beton koruma brandaları da betonlara serilen ve genellikle ısı izolasyonlu olarak üretilebilen branda çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Koruma dışında fındık toplarken de fındık toplama brandaları ile fındıklar bu brandalar üzerinde toplanıyor. Tekstil sektöründe de tercih edilen bu dayanıklı brandalar taşıma torbası görevi görüyor. Bir diğer kullanıldığı sektör ise otomotiv sektörüdür ve burada oto kılıfı olarak kullanılan brandalar aynı zamanda arabaları hava olaylarından korumak için de tercih edilebiliyor.

Tente Çeşitleri

Tenteler de brandalara benzer şekilde farklı çeşitlerde üretiliyor ve bunların üretimi yapılırken kullanılacak mekânla uyumlu olmasına özen gösteriliyor. Başlıca tente modelleri mafsallı tenteler, kasetli tenteler, körüklü tenteler, çift açılır tenteler, raylı tenteler, pergola tenteler olarak sayılabilir. Mafsallı tenteler eklem şeklindeki görüntüleriyle kullanıldıkları mekânlara şık bir görünüm sağlıyor. Kasetli tenteler ise en fazla kullanılan model olarak biliniyor. Bunun nedeni hem sade görüntüsü hem de her alana uyumlu olmasıdır.

Körüklü tenteler de özellikle güneşe karşı koruma sağlamak için tercih ediliyor. Bunun sebebi ise sağ ve sol taraflarında bulunan çıkıntılarının güneşin geldiği yöne göre ayarlanabilmesidir. Çift açılır tenteler de geniş bir gölgelik alan sağlayan ve işletmeler tarafından kullanılan bir diğer tente modelidir. Raylı tenteler de kış bahçelerinde kullanılan bir diğer farklı görünümde olan tentedir.

ŞANAL ÇADIR - Ankara Geneli Çadır Branda Tente İmalatı Branda Tente Yenimahalle Ankara

Tente Kullanım Amaçları

Tentelerin kullanım alanlarında kafe ve restoranlar olduğunu söylemiştik. Bu yerlerin özellikle açık alanlarında kullanılan tenteler, bu yerleri her mevsim kullanılabilir alanlar yapıyor. Tenteler ayrıca işletmeler tarafından dekorasyon amacıyla da kullanılabiliyor. Bazı işletmeler tenteleri reklam ve tanıtım amacıyla da tercih edebiliyor.

Üzerlerine yaptırdıkları reklamlar ile tenteleri reklam afişi gibi kullanan işletmeler böylece müşteri çekmeyi hedefliyor. Tenteler aynı zamanda evlerin balkon ve bahçe gibi açık yerlerine de yağmur sularının dolmaması için kullanılabiliyor. Güneş vurmasını da engelleyen tenteler sayesinde bu alanlarda rahatça oturulabiliyor. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM