İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Beykoz Branda Tente

Beykoz Branda Tente

Beykoz branda tente işyerlerinin ve evlerin branda ve tente talepleri doğrultusunda kaliteli malzemeler kullanarak branda ve  tente imal ediliyor. Branda ve tente aynı şey olarak bilinse de farklıdır. Brandalar eşyaları korumak için kullanılırken tenteler alanları korumak için kullanılıyor diyebiliriz. Ancak bazı istisnalar vardır ve bunlardan biri membran sistemleridir. Membran sistemleri asma germe brandalar olarak bilinen ve […]

Beykoz branda tente işyerlerinin ve evlerin branda ve tente talepleri doğrultusunda kaliteli malzemeler kullanarak branda ve  tente imal ediliyor. Branda ve tente aynı şey olarak bilinse de farklıdır. Brandalar eşyaları korumak için kullanılırken tenteler alanları korumak için kullanılıyor diyebiliriz. Ancak bazı istisnalar vardır ve bunlardan biri membran sistemleridir.

Membran sistemleri asma germe brandalar olarak bilinen ve geniş bir gölgelik alan oluşturmak için kullanılan brandalardır. Tenteler kafe, restoran ve lokanta gibi oturma yerlerinin açık alanlarında kullanılan ve bu mekânları kötü hava koşullarından koruyan ürünlerdir. Açılır kapanır şekilde olabildiği gibi sabit olanları da vardır. Brandalar ise bazı eşyaların üzerlerine örtülerek dış etkenlerden koruma sağlanır.

Öz Güven Çadır, Branda, Tente Ürünlerimiz

Branda Üretimi

Beykoz branda tente branda üretirken farklı tipteki kumaşlardan yararlanırken tentelerde ise bu ürettiği brandalardan yararlanır. Brandalar kullanılacağı alana ve amaca göre farklı kalitedeki ve özellikteki kumaşlar kullanılarak imal edilir. Bu kumaşlar polyester branda kumaşı, jüt branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, teflon branda kumaşı, pilsa branda kumaşı olarak sıralanabilir. Bu kumaş çeşitleri kalitelerine göre belirlenmiştir ve hepsi pamuklu ipler ile dokunur.

Muşambaya benzer görüntüsüyle brandalar oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Aynı zamanda kumaşların bazıları su geçirmez bazılarıysa ışık geçirmez olarak üretilir. Kullanım amacına göre üretilen brandalar, yağmurdan korunmak isteniyorsa su geçirmez kumaşlar ile üretilirken, güneşten korunmak için kullanılan brandalarda ışık geçirmez özellik aranır. Brandalar çadır bezi olarak da bilinir ve çadır yapımında da bu brandalardan yararlanılır.

Branda Çeşitleri

Beykoz branda tente yukarıda bahsedilen kumaşları kullanarak brandalar üretiyor. Brandalar kullanılacakları sektöre veya yere göre farklı özelliklerde üretiliyor. Brandaların çeşitlerine bakıldığında koruma amacıyla kullanılan brandalar inşaat koruma brandaları, çatı koruma brandaları, beton koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, mobilya koruma brandaları olarak sayılabilir. Koruma brandalarının yanında fındık toplama brandaları da vardır. Aynı zamanda çadır yapımında veya şemsiye yapımında kullanılan branda çeşitleri de vardır.

Branda Kullanım Alanları

Brandaların çeşitlerine bakıldığında birçok sektörde kullanıldığını görüyoruz. Buradan yola çıkarsak, inşaat sektöründe kullanılan inşaat koruma brandaları yapı malzemelerini korumak için kullanılıyor. Çatı koruma brandaları ise yağmur tahliye kanalları sayesinde çatıda biriken yağmur sularının atılması için fayda sağlıyor. Bir diğer branda çeşidi olan mobilya koruma brandaları özellikle boş kalan evlerde mobilyaların kirlenmemesi için tercih ediliyor.

Tekstil sektöründe de karşımıza çıkan brandalar dayanıklı olmaları sebebiyle bazı ürünleri taşımak için kullanılıyor ve bu özellikle toptancı depolarında karşımıza çıkıyor. Fındık toplama brandaları ise fındıkların toplanıp koyulduğu branda türüdür ve toplama aracı olarak kolaylık sağlar. Tekne ve yatların üzerinde de gördüğümüz brandalar yat ve teknelerin yağmurda ıslanmasını engellemek için fayda sağlıyor.

Tente Modelleri

Tente modelleri hangi mekânda kullanılacağına bağlı olarak değişiyor.  Ancak genel olarak tenteler kafe, restoran, lokanta ve çay bahçeleri gibi yerlerde kullanılıyor. Kötü hava şartlarından korunmak için kullanılan tenteler evlerin balkon, teras ve bahçe gibi açık alanlarında da çok fazla tercih ediliyor. Tente modellerinde bazıları mafsallı tenteler, pergola tenteler, kasetli tenteler, körüklü tenteler, çift açılır tenteler, raylı tenteler olarak sayılabilir.

Tente Kullanım Alanları

Tenteler de aynı brandalar gibi çok geniş kullanım alanına sahiptir. Hem işyerlerinde hem evlerin açık oturma alanlarında kullanılan tenteler bazı belediye etkinliklerinde bile kullanılabiliyor. Tente modellerinde mafsallı tenteler hareket kabiliyetinin zor olduğu yerlerde kullanılırken pergola tenteler teras ve balkon gibi yerlerde daha fazla tercih ediliyor.

Kasetli tenteler, tente modelleri arasında en fazla tercih edilen model olarak karşımıza çıkıyor. Körüklü tenteler de her gün farklı yerden güneş vuran işletmeler için fayda sağlıyor. Kademeli olarak değiştirilebilen körükleri sayesinde tente, güneşin geldiği yöne ayarlanabiliyor. Raylı tenteler en fazla kış bahçelerinde görülürken çift açılır tenteler ise her alanda kullanıma uygundur çünkü geniş bir koruma alanı sağlar.

EKVATOR BRANDA - PERGOLA - TENTE - MEBRAN SİSTEMLERİ 0533 540 64 62

Tente Fiyatları

Tente fiyatlarını etkileyen faktör sahip olduğu fonksiyonlardır. Tente modelleri manuel, otomatik veya sabit olarak üretilir. Manuel ve otomatik olanlar açılır kapanır özellikteyken sabit tenteler takıldığı yerde duran tentelerdir. Otomatik tenteler içerisindeki mekanizmalar dolaysıyla pahalı olurken manuel tenteler otomatiklere göre daha ucuzdur. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM