İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Başakşehir Branda Tente

Başakşehir Branda Tente

Başakşehir branda tente hem işletmelerin hem de evlerdeki branda ve tente ihtiyaçlarının karşılanması için farklı modellerde ve kalitelerde branda ve tente üretiyor. Branda ve tentelerin ortak özelliği ikisinin de kullanıldığı alanda veya nesne üzerinde koruma sağlamasıdır. Brandalar eşya üzerinde koruma sağlarken tenteler alanların üzerlerinde koruma sağlıyor diyebiliriz. Brandalar çok kaliteli kumaşlardan elde ediliyor bunun sebebi ise […]

Başakşehir branda tente hem işletmelerin hem de evlerdeki branda ve tente ihtiyaçlarının karşılanması için farklı modellerde ve kalitelerde branda ve tente üretiyor. Branda ve tentelerin ortak özelliği ikisinin de kullanıldığı alanda veya nesne üzerinde koruma sağlamasıdır. Brandalar eşya üzerinde koruma sağlarken tenteler alanların üzerlerinde koruma sağlıyor diyebiliriz.

Brandalar çok kaliteli kumaşlardan elde ediliyor bunun sebebi ise kullanıldığı yerde tam koruma sağlayabilmesi ve uzun ömürlü olması içindir. Tenteler ise bu dayanıklı brandalar kullanılarak imal edilebiliyor. Tenteler aynı zamanda alüminyum, cam, demir veya ahşap kullanılarak da elde edilebiliyor. Tenteler kullanıldığı alanda hem yağmurdan hem güneşten koruma sağlayabiliyor.

Orhan Branda

Branda Yapılırken Kullanılan Kumaşlar

Başakşehir branda tente çeşitli kalite sınıflarına ayrılmış kumaşlar ile branda üretiyor ve bu brandaları kullanarak da tenteler imal ediyor. Brandalar yapılırken hem yeri hem de ithal kumaşlardan yararlanılıyor. Bu kumaşların çoğu su ve ışık geçirmez özellikte olsa da bazıları yanmaz özellikte olabiliyor. Bunun nedeni yağmurdan ve güneşten tam koruma sağlayabilmesidir.

Brandalar yapılırken en fazla kullanılan branda kumaşları polyester branda kumaşı, jüt branda kumaşı, pilsa branda kumaşı, tonsilton branda kumaşı, akrilik branda kumaşı olarak sayılabilir. Bu kumaşlar kalın ve pamuklu iplerle dokunur ve ağır gramajlı formdadırlar. Aynı zamanda brandalara çadır bezi de denilir ve muşambaya benzer yapıları vardır.

Branda Çeşitleri

Başakşehir branda tente kullanılacak alana ve amaca yönelik brandalar üretiyor. Branda çeşitleri hangi amaçla kullanılacaksa o amaca hizmet edecek özelliklerdeki kumaşlardan elde ediliyor. Yukarıda bahsedilen kumaş çeşitlerinin hepsi farklı kalite sınıflarındadır ve bunlar nerede kullanılacaksa ona göre seçiliyor. Brandalar genellikle koruma amaçlı kullanılıyor ve bu yüzden korudukları alanlara göre isimlendiriliyorlar.

Bu koruma brandalarından bahsedecek olursak bunlar inşaat koruma brandaları, çatı koruma brandaları, beton koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, mobilya koruma brandaları olarak sıralayabiliriz. Bu brandaların dışında çadır yapımında kullanılan ve plaj ve bahçe şemsiyelerinde kullanılan brandalar da farklı kumaşlardan elde edilebiliyor. Ayrıca fındık toplarken kullanılan fındık toplama brandalarını da farklı bir branda çeşidi olarak sayabiliriz.

Branda Kullanım Alanları

Brandalar çok geniş bir kullanım alanına sahip. Branda çeşitlerine bakacak olursak çok geniş bir alanda kullanıldığını görebiliriz. Otomotiv sektöründen tekstil sektörüne kadar birçok sektörde kendine yer bulan brandalar özellikle koruma maçıyla kullanılsa da farklı amaçlarla da kullanılabilir. Bunlardan biri tekstillerde taşıma torbası olarak kullanılmasıdır.

Bir diğer kullanım amacı ise otomotiv sektöründe oto kılıfı olarak kullanılmasıdır. Ayrıca dolu yağdığında da bu brandalar arabaların üzerlerine örtülerek koruma sağlanır. Çatı üzerlerine koyulan çatı koruma brandaları sayesinde de çatılarda yağmur sularının birikmesi engellenmiş oluyor. Bu brandaların özelliği ise yağmur tahliye kanallarına sahip olmalarıdır. Yat ve teknelerin üzerlerinde de gördüğümüz brandalar inşaatlarda yapı malzemelerini korumak için de tercih edilebiliyor.

Tente Modelleri

Tente modellerinden bahsetmeden önce tentelerin fonksiyonlarını saymak doğru olacaktır. Tenteler sabit, manuel, otomatik veya motorlu olarak üretilir. Sabit tenteler açılır kapanır özellikte olmayan ve genellikle sürekli açık olarak kullanılması gereken yerlerde tercih edilir. Bir diğeri manuel tenteler ise elle açılıp kapanabilir özelliktedir.

Otomatik tenteler ise uzaktan bir kumanda ile rahatça açılıp kapatılabiliyor. Motorlu tenteler ise yanlarındaki ufak bir tuş sayesinde bu tuşa basarak kolayca açılıyor ve kapatılıyor. Tente modellerini sayacak olursak mafsallı tenteler, körüklü tenteler, kasetli tenteler, çift açılır tenteler, raylı tenteler ve pergola tentelerdir.

Mafsallı tenteler eklem şeklindeki görüntüsüyle kullanıldığı alana şık bir hava katar. Körüklü tenteler güneşten koruma sağlarken kasetli tenteler ise düz ve sade görünümüyle kafe ve restoran gibi yerlerde kullanılır. Pergola tenteler de ahşap ve alüminyum kullanılarak yapılır. Çift açılır tenteler de her iki yana açılmasıyla kullanım kolaylığı sağlıyor.

Ankara'de Dev şemsiyeler al

Tente Kullanım Alanları

Tente kullanım alanı aynı brandalar gibi çok geniştir. Tentelerin çeşitlerine göre kullanım alanlarına bakıldığında pergola tenteler havuz başlarında ve teraslarda kullanılırken, raylı tenteler kış bahçelerinde kullanılır. Sabit tenteler ise balkon ve dükkanların ön taraflarında kullanılıyor. Otomatik tenteler de en fazla işletmeler tarafından tercih ediliyor. Branda ve tenteler için firmamızdan bilgi alabilirisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM