İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Bakırköy Branda Tente

Bakırköy Branda Tente

Bakırköy branda tente dış etkilere karşı koruyacak brandalar ve bu brandaları kullanarak da tenteler imal ediyor. Brandalar bazı eşyaları yağmurdan, kirden, güneşten veya herhangi bir dış etkenden korumak için kullanılan muşambaya benzer kalın kumaşlardır diyebiliriz. Tenteler ise kullanıldığı mekânı kötü hava şartlarından ve güneşten koruyan, açık alanları kapalı alanlara dönüştürmeye imkân tanıyan bir üründür. Branda ve […]

Bakırköy branda tente dış etkilere karşı koruyacak brandalar ve bu brandaları kullanarak da tenteler imal ediyor. Brandalar bazı eşyaları yağmurdan, kirden, güneşten veya herhangi bir dış etkenden korumak için kullanılan muşambaya benzer kalın kumaşlardır diyebiliriz. Tenteler ise kullanıldığı mekânı kötü hava şartlarından ve güneşten koruyan, açık alanları kapalı alanlara dönüştürmeye imkân tanıyan bir üründür.

Branda ve tenteler yapılırken kullanılan malzemeler özenle seçilir çünkü tam koruma sağlayabilmesi için kullanılan malzemeler büyük önem arz eder. Kullanılan kumaşlar farklı özellikte olabilir ve bu kumaşlardan hangilerinin kullanılacağı seçilirken branda veya tentenin hangi amaçla ve hangi mekânda kullanılacağı göz önünde bulundurulur.

Branda Yapılırken Kullanılan Kumaşlar

Bakırköy branda tente üretirken kullanacağı kumaşları yerli veya ithal olarak temin edebiliyor. Branda kumaşları branda bezi olarak da geçer ve farklı özelliklere sahiptir.  Bu kumaşların su geçirmeyen, ışık geçirmeyen veya yanmayan özellikte olanlarını bulmak mümkündür. Brandalar yapılırken hangi amaçla kullanılacaksa o amaca yönelik üretiliyor.

Örneğin yağmurdan korunmak için kullanılacak bir branda su geçirmez kumaşlardan elde edilirken, güneşten korunmak için kullanılacak bir branda ışık geçirmeyen kumaşlardan elde edilir. Brandalarda en fazla kullanılan kumaş çeşitleri jüt branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, teflon branda kumaşı, polyester branda kumaşı olarak sayılabilir. Branda kumaşlarının ortak özelliği kalın ve pamuklu ipler kullanılarak dokunmalarıdır.

 

Branda Çeşitleri

Bakırköy branda tente kullanma ihtiyacı olanlara farklı özellikteki brandalar ve farklı fonksiyonlardaki tenteler sağlıyor. Brandalar kullanılacağı yere ve amaca yönelik tasarlanıyor. Özellikle koruma amaçlı kullanılan brandalar, korudukları nesnelere göre sınıflara ayrılıyor. Bunlar inşaat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, çatı koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, beton koruma brandalarıdır.

Bunların dışında brandalar plaj ve şemsiye yapımlarında ve bazı şantiye çadırları gibi bazı çadırların yapımında da kullanılıyor. Aynı zamanda tente görevi gören ve kullanıldığı alanda büyük bir gölgelik alan oluşturan asma germe brandalar da branda çeşitlerinden sayılabilir.

Branda Kullanım Alanları

Brandalar birçok sektörde kullanılıyor. Bu sektörlerden özellikle tekstil sektöründe brandaların dayanıklılığı ve kalitesi sayesinde ağır yüklerin taşınması için taşıma torbası olarak kullanılıyor. Otomotiv sektöründe de karşımıza çıkan brandalar, oto kılıf olarak kullanılabiliyor veya dolu gibi hava olaylarında arabaların üzerlerine örtülerek koruma sağlanabilir.

Mobilya sektöründe de özellikle yazlık ve kışlık villalarda uzun süre boş kalmaları durumunda mobilyaların toz olmaması için bu burandalar kullanılabiliyor. İnşaatlarda yapı malzemelerinin de üzerlerine örtülen brandalar sayesinde malzemelerin ıslanması veya hasar görmesi engellenmiş oluyor. Bunun dışında yağmur yağdığında çatılarda su birikmemesi için yağmur tahliye kanalı olan brandalar kullanılıyor. Yat ve teknelerin üzerlerinde de gördüğümüz brandalar kullanıldıkları her alanda tam koruma sağlıyor.

Tente Modelleri

Tenteler de aynı brandalar gibi kullanılacakları alana ve kullanım amaçlarına göre modellere ayrılıyor. En çok tercih edilen modeller mafsallı tenteler, körüklü tenteler, kasetli tenteler, pergola tenteler, çift açılır tenteler ve raylı tentelerdir. Mafsallı tenteler eklem şeklindeki görüntüsüyle özellikle işletmeler tarafından dekorasyon amacıyla kullanılabilir.

Körüklü tenteler ise daha çok güneşten korunmak için kullanılan ve çıkıntıları sayesinde istenilen yöne ayarlanabilen bir mekanizmaya sahiptir. Kasetli tenteler de tente modelleri arasında en fazla kullanılan modellerin başında gelir. Hem sade ve şık görünümüyle hem de her alanda kullanıma uygunluğuyla işletmelere avantaj sağlıyor. Ahşap veya alüminyumdan üretilen pergola tenteler ise özellikle teras ve çay bahçeleri gibi yerlerde kullanılıyor ve kullanıldığı mekânda doğayla iç içe bir görünüm sağlıyor.  Raylı tenteler de kış bahçelerinde kullanılan farklı tentelerden biridir diyebiliriz.

Branda ve Tente Fiyatları

Branda ve tentelerde fiyatları etkileyen birçok unsur vardır. Özellikle brandalarda fiyatı etkileyen en önemli unsur kullanılan kumaşın tipi ve kalitesidir. Su ve ışık geçirmeyen kumaşların normal kumaşlara göre daha maliyetli olması gibi durumlarda fiyata etkisinden bahsedilebilir. Tentelerde ise, kullanılan mekanizmalar ve tentelerin fonksiyonları doğrudan fiyata etki eder.

Tenteler manuel veya otomatik olarak üretilebiliyor. Manuel tenteler elle açılıp kapatılabilirken otomatik tenteler uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen ve açılıp kapatılabilen özellikte tentelerdir. Bu da fiyatı arttıracaktır. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM