İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.074,4400
 • EURO
  $1,1394
 • ALTIN
  $66.398,1400
 • BIST
  $206,5000
Bahçelievler Branda Tente

Bahçelievler Branda Tente

Bahçelievler branda tente farklı özelliklere sahip olan kumaşlardan branda ve tente imal ediliyor. Brandalar çok geniş kullanım alanına sahip ve bunun sahibi her türlü eşya için koruma sağlamasıdır. Farklı özelliklerde üretilen brandalar kullanıldığı her yerde tam koruma sağlıyor. Kötü hava koşullarından veya herhangi bir dış etkiden korumak istenilen eşyayı veya nesneyi branda ile koruma altına alabilirsiniz. […]

Bahçelievler branda tente farklı özelliklere sahip olan kumaşlardan branda ve tente imal ediliyor. Brandalar çok geniş kullanım alanına sahip ve bunun sahibi her türlü eşya için koruma sağlamasıdır. Farklı özelliklerde üretilen brandalar kullanıldığı her yerde tam koruma sağlıyor. Kötü hava koşullarından veya herhangi bir dış etkiden korumak istenilen eşyayı veya nesneyi branda ile koruma altına alabilirsiniz.

Brandalarda kullanılan branda kumaşları genellikle su ve ışık geçirmez özellikte oluyor ve böylece yağmurdan veya güneşten koruma sağlayabiliyor. Tenteler de aynı şekilde hava koşullarından veya hasar verme potansiyeli olan her türlü etkiden korunmak için kullanılıyor. Tente ve brandaların farkı, brandaların eşyalar üzerinde tentelerin ise mekânlar üzerinde koruma sağlaması olarak ifade edebiliriz. Ancak asma germe branda dediğimiz membran sistemleri büyük alanların üzerinde de koruma sağlayabiliyor.

ENGİN BRANDA TENTE SİSTEMLERİ ANTAKYA | Hatay Firma Rehberim, 2020 | Ev içinde bitki bakımı, Pergolalar, Evler

Tente Modelleri

Bahçelievler branda tente branda kumaşları, alüminyum, demir, cam veya ahşap kullanarak çeşitli fonksiyonlara sahip tenteler imal ediyor. Tenteler kafe, restoran ve lokanta gibi alanların açık oturma yerlerini yağmur ve kar gibi kötü hava koşullarından koruyarak her mevsim kullanılmalarına olanak sağlıyor. Sadece işletmelerde değil evlerde de kullanılan tenteler, evlerin balkon ve teras gibi yerlerini yaz kış kullanılabilir alanlara dönüştürüyor.

Tente modelleri kullanılacağı alana uyumlu olarak elde ediliyor. Bu modelleri sayacak olursak mafsallı tenteler, çift açılır tenteler, pergola tenteler, körüklü tenteler, kasetli tenteler, raylı tenteler, kamyonet tenteler olarak sayabiliriz. Mafsallı tenteler eklemli görüntüleri sayesinde mekânlara güzel bir görünüm sağlar. Çift açılır tenteler iki tarafa da uzayabilen tente yapıları sayesinde geniş alan için koruma sağlarken pergola tenteler ahşap veya alüminyumdan elde edilir.

Bir diğer tente modeli körüklü tentelerdir ve bunlar güneşten koruma sağlamak için kullanır. Kasetli tenteler de bu modeller arasında en fazla tercih edilen tente modelidir ve sade bir görünüme sahiptir. Raylı tenteler kış bahçelerinde kullanılır ve son olarak kamyonet tenteler kamyonetlerin arkasını kapatmak için yardımcı olur.

Tente Kullanım Alanları

Bahçelievler branda tente çok geniş kullanım alanına sahip olan ürünler üretir. Tenteler kafe ve restoran gibi yerlerin dışında mağaza ve butiklerde de kullanılır. Özellikle sabit tenteleri dükkân önlerinde görmek mümkündür. Bunun yanında sabit tenteler evlerin balkon ve bahçelerinde de kullanılan bir modeldir çünkü maliyeti düşüktür. Tentelerin modellerine göre kullanım alanlarına bakılacak olursa mafsallı tenteler, dar mekânlarda kullanılırken pergola tenteler teras ve havuz başlarında daha çok tercih edilir. Çift açılır tenteler geniş alanlarda tam koruma sağlamak için kullanılır ve pratiktir.

Branda Neyden Üretilir?

Brandalar birçok türde kumaş kullanılarak üretilebilir. Bu kumaşlardan en fazla tercih edilen çeşitleri polyester branda kumaşları, jüt branda kumaşları, akrilik branda kumaşları, teflon branda kumaşları ve pilsa branda kumaşları olarak sayılabilir. Bu kumaşların ortak özelliği ise hepsinin kalın ve dayanıklı iplerle dokunmasıdır. Brandalar su geçirmez, ışık geçirmez veya yanmaz kumaşlar kullanılarak üretilebilir ve buna karar verilirken kullanılacağı alan göz önünde bulundurulur. Brandalar çadır bezi olarak da bilinir ve muşambaya benzer görüntüye sahiptirler.

Branda Kullanım Alanları

Brandaların çok geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu söylemiştik. Brandalar her türlü nesneyi korumak için kullanılır. Günümüzde insanı korumak için bile kullanılan brandalar, korona hastalığından dolayı eczane ve marketlerde kasada duran kişiler ile müşteriler arasında paravan olarak kullanılıyor.

Brandalar inşaatta, mobilya sektöründe, tekstil sektöründe ve çadır sektöründe kullanılıyor. İnşaat sektöründe inşaattaki yapı malzemelerini korumak için kullanılan brandaları tekstil sektörüne geldiğimizde taşıma torbası olarak kullanıldığını görüyoruz. Çadır yapımında da kullanılan brandalar özellikle şantiye çadırları gibi büyük çadırların yapımında oldukça fazla kullanılıyor. Brandalar aynı zamanda plaj ve bahçe şemsiyelerinin yapımında da tercih ediliyor.

Dekoratif Tente - Tente Modelleri ve Fiyatları indirimli Fiyata Satın Alın

Branda Çeşitleri

Branda çeşitlerini, brandaların kullanım alanlarına göre sınıflandırabiliriz çünkü koruma brandaları kullanıldıkları alanların isimlerini alırlar. Bunlara bakacak olursak inşaat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, çatı koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, beton koruma brandaları, fındık toplama brandaları olarak sayabiliriz. Bunların yanında asma germe brandalarını da farklı bir branda çeşidi olarak sayabiliriz. Branda ve tente hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM