İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Bağcılar Branda TenteBağcılar Branda Tente

Bağcılar Branda TenteBağcılar Branda Tente

Bağcılar branda tente temin edebileceğiniz bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Branda su ve ışık geçirmeyen, genellikle kumaştan üretilen mevsime göre karar verilecek modelleri olan bir malzemedir. Bahçe, havuz, kafe, çay bahçeleri, kumsallar ve yağmur ve güneşten korunması istenen alanlarda kullanılır. Her ortamda kullanılan brandalardan birçok ürün yapılabilir. Bu ürünlerden biri de tentedir. Tenteler brandalardan yapılan ve […]

Bağcılar branda tente temin edebileceğiniz bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Branda su ve ışık geçirmeyen, genellikle kumaştan üretilen mevsime göre karar verilecek modelleri olan bir malzemedir. Bahçe, havuz, kafe, çay bahçeleri, kumsallar ve yağmur ve güneşten korunması istenen alanlarda kullanılır. Her ortamda kullanılan brandalardan birçok ürün yapılabilir. Bu ürünlerden biri de tentedir. Tenteler brandalardan yapılan ve farklı çeşitleri olan bir malzemedir. Tente modellerini sayacak olursak bunlar körüklü, mafsallı, sabit olarak sıralanabilir. Bunun yanında brandalar da birçok farklı çeşide sahiptir.

Branda Çeşitleri

Bağcılar branda tente birçok farklı branda ve tente modeli üretiyor. Brandalar birçok yerde kullanılıyor. Bu brandalar asma germe brandalar, membran sistemleri, kamelya brandaları, plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri ve kış bahçesi şemsiyelerinde kullanılır. Brandalar kumaştan yapılan ve su ve ışıktan korunmak için kullanılan malzemelerdir ve kullanıldıkları yerlere göre de modelleri vardır. Bunlar ise yat koruma brandaları, beton koruma brandaları, çatı koruma brandaları, inşaat koruma brandaları, fındık toplama brandaları, mobilya koruma brandaları, şantiye çadırları olarak sıralanabilir.

Brandalarda Kullanılan Malzemeler

Bağcılar branda tente yapılırken çok fazla malzeme çeşidi kullanılmaktadır. Kullanılacak malzemeye karar verilirken de bu branda ve tentelerin nerelerde kullanılacağı göz önünde bulundurulur. Branda bezlerine çadır bezi de denilmektedir ve genellikle kalın pamuklu kumaşlardır. Bu kumaşlar sağlam ve ağır gramajlıdır. Branda kumaşları su ve ışık geçirmez özelliktedir. Kalın ipliklerden üretilen bu branda kumaşlarının çeşitleri polyester branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, pilsa branda kumaşı, teflon branda kumaşı, jüt branda kumaşı, tonsilton branda kumaşı olarak sayılabilir. İthal ve yerli kumaşlardan üretilen brandaların belli fiyat aralıkları vardır ve bu kumaşların kalitesine göre değişir.

Brandaların Özellikleri

Brandaların en büyük özelliği su ve ışık geçirmiyor olmalarıdır. Aynı zamanda bu brandaların bazı kumaşları yanmayan türden olabilir. Özellikle kış aylarındaki hava şartlarından korunmak için kullanılan brandalarda polyester kumaş kullanılır. Bu kumaşların üzerlerine baskı ve desen de yaptırılabilir. Bu kumaşlar muşambaya benzer ve aynı zamanda çadır bezi olarak da kullanılabilir. Tente, çadır, yelken yapımında da branda yapılırken kullanılan kumaşlarından kullanılır. Hem fiyatları ucuz hem de görüntüleri güzeldir.

Branda Kullanım Alanları

Brandalar özellikle kış bahçelerinde, kafelerin ve restoranların açık alanlarında, pergola ve tente yapımlarında, inşaat sektöründe, çadır yapımında ve araçların üzerini örtmek için kullanılır. Tekstil sektöründe de kullanılan brandalar yapılarından dolayı kalitelidir ve kalın taşıma torbası olarak kullanılır. Bahçelerde de masa ve sandalyelerin üzerlerini örtmek için kullanılır. Ayrıca evler uzun zaman boş bırakıldığında eşyaların toz olmaması için üzerlerine örtülebilir. Son olarak bahçelerde de bitkilerin kötü hava koşullarından etkilenmemesi için branda kullanılabilir.

Tente Çeşitleri

Tenteler de aynı brandalar gibi kullanım yerlerine ve yapılırken kullanılan malzemeye göre farklı modellere sahiptir. Bunlar kasetli, mafsallı, pergola, çift açılır, otomatik ve motorlu olarak sınıflandırılabilir. Kasetli tenteler üzerlerindeki kumaşların kaset şeklinde olmasından kaynaklı bu isimle anılırken mafsallı tenteler eklemli görüntüsünde dolayı mafsallı denir. Pergola tenteler ise genellikle ahşaptan yapılan ve özellikle teras ve bahçelerde kullanılan tente modelidir. Tente modelleri kullanılacak alanın görünümüne ve boyutlarına göre belirlenmelidir. Çift açılır tenteler de iki tarafa da açılabilen türdedir ve alanın darlaşmasına sebep olmayan tente modelidir.

Branda ve Tente Alınmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Branda ve tenteler alınmadan önce ilk dikkat edilmesi gereken şey ne amaçla kullanılacağına karar verilmesidir. Hem brandalar hem de tenteler kullanım amaçlarına göre birçok farklı modelde üretilir. Örneğin brandalar yağmurdan korunmak için kullanılacaksa su geçirmeyen kumaştan üretilen brandalardan almak doğru olacaktır. Alev almayan branda modelleri bile vardır. Tente alınırken de mekânın boyutu göz önüne alınmalıdır.

Dar alanlarda mafsallı tenteler kullanılırken geniş alanlarda kasetli tente kullanmak doğru tercih olacaktır. Branda ve tente alınırken renklerine ve desenlerine, kullanılacak alanın görünümüne göre karar verilmelidir. Aynı zamanda bu branda ve tenteler işletmelerin müşteri çekmek sebebiyle reklam ve tanıtım yapmak için kullandığı malzemelerdir. Bu durumlarda branda ve tente alınırken yapılacak reklam veya tanıtım belirlenmeli, tasarlanırken bunlar belirtilmelidir. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM