İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Ataşehir Tente Motoru Değişimi Bakımı Ve Tamiri

Ataşehir Tente Motoru Değişimi Bakımı Ve Tamiri

Ataşehir tente motoru değişimi, bakımı ve tamiri konusunda uzmanlık kazanmış firmalardan biridir. Tente her mevsim yaşanan doğa olaylarına karşı iç mekân ya da dış mekanı korumak için üretilmiş ürünlerden biridir. Uzun süreli kullanımı sırasında tente motorunda çeşitli deformasyonlar meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarda motoru değiştirmek ya da bakımını yaptırmak gerekiyor. Kullanılamaz duruma gelen motorlar değiştirilirken hala […]

Ataşehir tente motoru değişimi, bakımı ve tamiri konusunda uzmanlık kazanmış firmalardan biridir. Tente her mevsim yaşanan doğa olaylarına karşı iç mekân ya da dış mekanı korumak için üretilmiş ürünlerden biridir. Uzun süreli kullanımı sırasında tente motorunda çeşitli deformasyonlar meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarda motoru değiştirmek ya da bakımını yaptırmak gerekiyor.

Kullanılamaz duruma gelen motorlar değiştirilirken hala işlevi devam eden motorların bakımı ve tamiri yapılır. Aynı zamanda tente kumaşlarının da değişimi yapılabilir. Çok fazla güneş alan ve aşırı yağışa maruz kalan tente modelleri bir süre sonra yıpranmaya başlar.

Tente motorlarının düzenli olarak bakım ve tamiri yapılmadığı zaman motor değiştirmek zorunda kalınır. Bu sebeple düzenli olarak bakım ve tamiri yapılmalıdır. Bu konuda uzman kişilere bakım ve tamiri yaptırmak gerekir.

Tente Tamiri

Pek çok tente uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor. Bu sebeple sürekli motor çalışıyor bir halde olur. Tente motorunun bakımını ve tam yerini yaptırmak isteyen kişiler mutlaka uzman kişilerden yardım almalıdır. Uzman olmayan kişiler yaptığı zaman kendini tamamen çökmesine ve motorun geri dönülemez bir sorun oluşturmasına sebep olabilir.

Motor tamiri yapılacağı zaman ilk olarak sorunun nereden kaynaklandığını bulunur. Bir parçadan kaynaklanıyor ise o parça temin edilerek motor parçası değiştirilir. Tente tamiri yapan özel firmalardan destek almak gerekir. Tenteler sık sık değiştirilmez.

Bu sebeple uzun bir kullanım sağlamak için motor bakımının yaptırılması gerekir. Tente tamiri sırasında parçaların uygun yerlere yerleştirilmesi gerekir. Genellikle otomatik çalışan tente modellerinde motor arızası meydana gelir. Manuel olan tente modelleri çok fazla motora yüklenmediği için daha seyrek bir şekilde bakımı ve tamiri yaptırılabilir.

Tente Tamiri Kol Motor Tamircisi Kumaş Tamiri Hemen Usta Gelsin Ara

Triger Arızası

Tenteler içerisinde yer alan trigerlar düzenli olarak bakıma ve tamire ihtiyaç duyarlar. Aynı zamanda kullanım ömrü doğduktan sonra değiştirilmesi gerekir. Bu parça sistemin kayışlarını kontrol etmeye yarar. Bakımı ve tamiri yapılmadığı zaman kayışları kontrol etmek mümkün olmaz. Ataşehir tente motoru değişimi, bakımı ve tamiri triger arızasını gidermektedir.

Bu arıza giderilirken ilk olarak kumanda ile durdurma tuşuna basmak gerekir. Tente manuel ise bir şey yapmaya gerek yoktur. Daha sonra bu tam senin bağlı olduğu sigorta indirilerek parça sökülür ve tamiri yapılır. Sigortanın kapatılma sebebi ise bu parçanın tamir esnasında yanmasını engellemek oluyor. Arıza durumu gözetildiği zaman mutlaka sigortalarını indirilmesi ve uzman ekibin gelmesi beklenir. Bu konuda uzman olmayan kişilerin herhangi bir hamle yapmasına engel olmak gerekir. Doğru bir hamle yapılmadığı zaman yanma gibi problemler ortaya çıkabilir.

Motor Arızası

Tente modelleri daha çok uzun ömürlü kullanım için tercih edilir. Fakat uzun süreli kullanımda motorun düzenli olarak bakımı yapılmaz ise motorda çeşitli arızalar kendini göstermeye başlar. Aynı zamanda yanlış müdahale sonucu da motorda sıkışma gibi problemler ortaya çıkabilir. Motor arızası tamir edilmek istendiği zaman ilk olarak diğer işlemlerde olduğu gibi sigortanın kontrol edilerek katılması gerekir. Motorun çalışmadan dolayı ısınmış olma ihtimali söz konusu olabilir. Bu sebeple tamire başlamadan önce yarım saat beklemek gerekir.

Daha sonra tekrar açıldığında hala problem devam ediyor ise uzman kişilere başvurmak gerekir. Motorun yanma durumu söz konusu olduysa motor tamiri mümkün olmaz. Yeni motor ile değiştirmek gerekir. 2 yıldan uzun aynı motor kullanıldıysa 6 ayda bir mutlaka bakım yaptırmak gerekiyor.

Tente Motoru Değişimi Bakımı ve Tamiri - Koçer Tente istanbul Tenteci

Tente Motor Bakımı

 

Tente motor bakımı son derece önemli konulardan biridir. Uzun süreli bir tente kullanımı sağlamak istiyorsanız 6 ayda bir motor bakımı yaptırmanız gerekir. Ataşehir tente motoru değişimi, bakımı ve tamiri yapmaktadır. Motor bakımı ve değişimini mutlaka konu hakkında uzman kişilerin yapması gerekir. Uzman olmayan kişiler daha büyük problemlere yol açabilir.

Özellikle otomatik olarak açılıp kapanma özelliği bulunan tente modellerinin motorları çok çabuk bir yıpranma yaşayabilir. Bu tente motorlarının yağları ve parçaları 6 ayda bir kontrol edilip eksik çıktığı zaman da değiştirilmesi gerekiyor. Çok uzun süre Bakımı yapılmayan tente motorları bir süre sonra yanma gibi problemler ortaya çıkabilir. Tente motor bakımı, tamiri ve değişimi konusunda firmamızdan en iyi hizmeti almanız mümkündür.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM