İLETİŞİM:

  • DOLAR
    $2.806,0000
  • EURO
    $0,7300
  • ALTIN
    $40.594,7400
  • BIST
    $143,2000
Ataşehir Şemsiye

Ataşehir Şemsiye

Olumsuz hava koşullarından korunmak için üretilmiş aksesuar şemsiyeyi oluşturmuştur. Genellikle güneşten, yağmurdan korunmak amacıyla kullanılır. Bir sapın üzerine yerleştirilmiş su geçirmez kumaşın gerilerek tel üzerinde yerleştirilmiş biçimine şemsiye denilmektedir. Şemsiyenin Kullanım Alanları Yağmurdan korunma amacıyla kullanılan şemsiyeler kesinlikle su geçirmez kumaştan üretilmiş olması gerekmektedir. Sert esen rüzgârlara karşı içinde bulunduğu tellerin dayanıklı olması ters çevrilip […]

Olumsuz hava koşullarından korunmak için üretilmiş aksesuar şemsiyeyi oluşturmuştur. Genellikle güneşten, yağmurdan korunmak amacıyla kullanılır. Bir sapın üzerine yerleştirilmiş su geçirmez kumaşın gerilerek tel üzerinde yerleştirilmiş biçimine şemsiye denilmektedir.

Şemsiyenin Kullanım Alanları

Yağmurdan korunma amacıyla kullanılan şemsiyeler kesinlikle su geçirmez kumaştan üretilmiş olması gerekmektedir. Sert esen rüzgârlara karşı içinde bulunduğu tellerin dayanıklı olması ters çevrilip kırılmaması gerekir. İstediğiniz boyutta ve renkte üretilen şemsiyeler yağmurda ıslanamamanız için en iyi şekilde tasarlanmaktadır. Diğer önemli kullanım alanı ise güneş.

Güneşin zararlı uv ışınları nedeniyle cildimiz oldukça zarar görmektedir. Bu zararlı ışınlardan korunmak için bazı şeylere ihtiyaç duymaktayız. Örneğin güneş koruyucu ürünler, şapkalar, şemsiyeler vb. Çoğunlukla plajda, balkon ve bahçede kullanılan şemsiyeler büyük güneşlik görevi görmektedir. Ülkemizde bulunan şemsiye üreticilerinden olan  Ataşehir Şemsiye bu konuda çok fazla çeşitlilik sunmaktadır.

Şemsiye Tente - Velioğlu Tente ve Branda

Şemsiye Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şemiyse satın alırken öncelikle sağlam oluşuna ve dayanıklılığına göre karar vermeliyiz. Şemsiyenin dış görünüşü dikkatimizi çekse de önemli olan ne kadar kaliteli olduğudur. Şemsiyeler bir aksesuar durumundayken sonbahar mevsiminin gelişi ile aksesuar olmaktan çıkmış ihtiyaç kategorisine girmiştir. Tercih edeceğimiz şemsiyenin kumaşı bizim için önemlidir.

Özellikle şiddetli rüzgâra karşı dayanıklı naylon kumaşlar tercih edilmelidir.  Bu kumaşlar sayesinde yağışın şiddeti ne olursa olsun bizi en iyi şekilde koruyacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu şemsiyenin telleri olmalıdır. Özellikle çelik telden yapılan şemsiye bizim için oldukça faydalı olmaktadır. Şemsiyelerde en sık rastlanan durum şemsiyenin ters dönmesidir. Çelik tellerden yapılan şemsiyeler bu durumu engelleyerek sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Diğer önemli bir konu ise şemsiyenin boyutu. Ellerinde taşımaktan hoşlanmayan kişiler için katlana bilen küçük boyutlu şemsiyeleri tercih edebilirler. Daha büyük şemsiyelerde ise ahşap saplı olanlar tercih edilebilir. Ataşehir Şemsiye bu konuda ürün çeşitliliği göstermektedir.

Şemsiyelerin Bizlere Sunduğu Avantajlar

Güneşli günlerde bahçemizde veya balkonumuzdaki kurduğumuz koruyucu şemsiyemiz bulunurken. Aynı zamanda plaj yerlerinde yine bizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacak şemsiyeler mevcuttur. Şemsiyeler kullanım alanlarına göre değişiklik göstere bilmektedir. Mevsimsel yağmurlardan koruyacak şemsiyelerin kumaşı farklı iken, güneşten koruyacak olan şemsiyelerin kumaşları daha farklıdır.

Çocuk şemsiyelerden başlanarak yetişkin şemsiye boyutuna kadar her çeşit şemsiye bulunmaktadır. Ticari işletmelerde kullanılan şemsiyeler açık alanda sunulan hizmetlerde misafirlerinin hem güneş hem de yağıştan korunması için tasarlanmıştır. Ticari şemsiyeler kafelerde, otel önlerinde, restoran, market gibi birçok alanda kullanılabilir şekilde oluşturulur. Ataşehir Şemsiye istenilen ürüne markaların logolarını işleyerek reklam amaçlı istenilen biçimde tasarlamaktadır.

 

 

Şemsiye Çeşitleri Nelerdir

Şemsiyeler güneş ve yağmurdan korunmak amacıyla kurulan, açılıp kapanabilen aksesuarlardır. Su geçirmez kumaştan üretilen taşınabilen eşyalardır. Şemsiyeler kullanım amaçlarına göre farklılık gösterebilir. Sadece ihtiyaç gereği olarak değil dekorasyon amaçlı da kullanılan şemsiyeler mevcut. Yağmurdan korunmak için oluşturulan şemsiyeler naylon su geçirmez nitelikte olmalıdır.

Güneşten korunmak için yapılan şemsiyeler ise pamuklu, polyester kumaştan üretilmelidir. Şemsiyenin tellerinin çelikten yapılmış olması en önemli kısmını oluşturmaktadır. Dışarıda mekânlarda kullanılan şemsiyelerin doğru kullanımı çok önemlidir. Yanlış şekilde kullanılan şemsiyeler yağışlı havalarda ıslanmanıza sebep olurken, güneşli havalarda da sıcaktan kavrulmanıza sebep olur. Güneşten korunma amaçlı kullanılan şemsiyenin yere dik bir biçimde sabitlenmiş olması gerekir.

Şemsiye çeşitleri arasında yağmurdan koruyan şemsiyeler, güneşten koruyan şemsiyeler, fotoğraf çekim şemsiyeleri, dekor amaçlı kullanılan şemsiyeler, bahçe, plaj, dışarı mekânlarda kullanılan şemsiyeler vb. birçok örnek verilebilir. Dışarı mekânlarda kullanılan şemsiyeler arasında kare, yuvarlak, Fransız şemsiyeler kullanım amaçlarına göre farklılık gösterebilir.

Şemsiyenin Hayatımızdaki Yeri Nedir

Şemsiyeler dört mevsim hayatımızda yer edinen aksesuar olmaktadır. Şemsiyeler sadece bizi olumsuz hava koşullarından korumakla kalmayıp, evimize, iş yerimize de fayda sağlamaktadır. İşletmelerin açık alan için tercih ettikleri şemsiyeler müşterilerin daha çok ilgisini çekmektedir. Tütün mamullerine getirilen yasaklar sebebiyle açık alanda vakit geçirmek isteyenlerin en önemli tercihleridir.

Şemsiye Tente – Çınar Tente – Branda – Tenteci – Mafsallı Tente

İyi Şemsiye Nereden Alınır

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte her şeye bir tıkla ulaşmak mümkün. Bunun dışında kaliteli şemsiye üreticilerine ulaşmak için kullanılan ürünlerin kaliteli olması, ürünün çeşitlilik göstermesi, kullanıcılarından tam not almış olması gerekmektedir.  En iyi şemsiyelere ulaşmak için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM