İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Ataşehir Pergole Tente

Ataşehir Pergole Tente

Tente, bilindiği üzere yağmurdan korunmak ve ya aşırı sıcaklarda karşı, gölgelik sağlamak için yapılan uygulamalardır. Tenteler hayatımıza çok eski yıllardan beri girmiştir. Sadece günümüz de daha modern tenteler vardır ve görselliği güzeldir. Fakat tentenin amacı her dönem de aynı olmuştur. Eski dönemler de, küçük bakkallar, terziler, kasap dükkânları vardı. Buraların önün de genel de gölgelik […]

Tente, bilindiği üzere yağmurdan korunmak ve ya aşırı sıcaklarda karşı, gölgelik sağlamak için yapılan uygulamalardır. Tenteler hayatımıza çok eski yıllardan beri girmiştir. Sadece günümüz de daha modern tenteler vardır ve görselliği güzeldir. Fakat tentenin amacı her dönem de aynı olmuştur.

Eski dönemler de, küçük bakkallar, terziler, kasap dükkânları vardı. Buraların önün de genel de gölgelik alan yaratmak  ve oturabilmek için tenteler vardı. Günümüzde de,  yine dükkan, küçük işletme ve marketlerin önünde tenteler görmek mümkündür.  Tentelerin son yıllar da çok fazla modeli çıkmıştır.

Genel de iki grupta tente vardır. Manuel tenteler ve otomatik tenteler. Diğer tentelerin çoğunluğu bu grupların içerisin de yer almaktadır.

pergole-tente (13) - Pergola,Tente Modelleri Ve Fiyatları

Tente Çeşitleri Nelerdir?

Tenteler iki gruba ayrılır. Bunlar manuel ve otomatik tentelerdir.

Bu sistemlerdeki tentelerden bahsetmek gerekirse şu şekildedir; Mandallı tente, mafsallı tente, branda tente, kış bahçesi tente, cam tente, körüklü tente, karpuz tente, sabit tente ve pergole tente gibi tente çeşitleri mevcuttur.

Yine biraz, diğer tentelerden farklı bir yapısı olan cam sürgülü tenteler de, gölgelendirmek amaçlı kullanılan tenteler arasındadır.

Tenteler Nerede Kullanılır?

Tentelerin kullanım alanları da çeşitlidir. Uygulanacak olan alanlara göre, ev tipi tente ve endüstriyel tente olarak çeşitli sınıflara ayrılmıştır.

Ev tipi tenteler genel de kumaşlardan yapılan tentelerdir. Endüstriyel tipli olan tenteler de genel de polyester, cam sürgülü tente gibi modeller tercih edilir. Ev tipi tenteler; kır bahçeleri, havuz başı, dükkan, pastane, lokanta, kafe, mağaza ve butikler gibi , küçük işletmeler de tercih edilir.

Endüstriyel tenteler ise, sağlık ve eğitim merkez ya da sanayi gibi yerler de daha çok tercih edilmektedir. Tentelerin kurulması için, hiç bir yapı ruhsatına gerek duyulmaz, pek çok alan da konfor ve güvenlik için, rahatlıkla kullanılabilir.

Pergole Tente Ne Demek

Pergole kelimesi incelendiği zaman, Latince dem gelmekte olan bir kelime olduğu görülmektedir. Saçak manasına gelen pergole, İtalyanca da gölgelik anlamına gelmektedir. Pergole tente ise, açılıp kapanma özellikleri bulunan, her türlü hava şartlarına karşı koruma ve konfor sağlayan, kullanılan çeşitli alanlar da uygulanabilen ve alanların üzerini tam ya da yarı açık olarak kapatmaya yarayan, sistemlere verilen isimdir. Pergole tente üretilirken, çeşitli malzemeler kullanılmaktadır.

Pergole Tentenin Ahşabı Nasıl Seçilir?

Pergole tente yapmak için, bilindiği üzere ağaç ve ahşaplar daha çok kullanışlıdır. Burada ki önemli detay, kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanmaktır, yani doğru ahşap seçimidir. Eğer malzeme kaliteli olursa pergole tentenin ömrü de uzun olacaktır. Pergole tente yapmak için en uygun olan ağaçlardan birisi, çamdır. Özellikle karaçam yapılması tavsiye edilir. Eğer farklı seçenekler aranırsa, sarı çam, ladin, ceviz ve sarı çam gibi çeşitler de kullanılabilir. Bunlar da kaliteli bir tente olmasına yardımcı olacaktır.

Eğer pergole tente dayanıksız malzemelerle yapılırsa, olumsuz hava şartların da bozulma ve çürüme gösterebilir. O yüzden ucuz olsun diye, kalitesiz malzemeden kaçılmalıdır. Her cebe göre, kaliteli pergole tente yaptırılabilir. Bununla ilgili pek çok firma mevcuttur.

Pergole Tente Nasıl Üretilir?

Pergole tenteler, uygulanacakları yerin, mevsim şartlarına ve iklimine uygun olarak, her türlü hava şartı hesaplanarak, en fazla neyi kaldırabileceği düşünülerek, ona göre malzemelerle üretilmektedir.

Ataşehir pergole tente üretilirken, dikkat edilen bir diğer önemli hususta, pergole tentenin yapılacağı alana renk ve model olarak uyum sağlamasıdır. Ona göre bir tasarım yapılmaktadır. Genel de ahşap ve ara sıra metal malzemeden üretilen pergole tenteler, bazen alüminyum malzemelerle de üretilir. Bunun sebebi, uzun ömürlü olmasıdır. Kolay açılıp kapanan bu tente modeli oldukça popülerdir ve kullanışlıdır.

Ata Tente Gölgelendirme ve Otomasyon Sistemleri İzmir

Pergole Tente Fiyatı

Pergole tentelerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu malzemelerin sayısına, kalitesine ve uygulanacak olan alanın genişliğine göre değişiklik gösterebilir. Ataşehir pergole tente yapılmadan önce, gerekli ölçü işlemleri yapılmalıdır. Buna göre bir fiyat belirlenecektir.

Eğer fiyattan memnun kalırsanız, istediğiniz bir gün de pergole tente montesi yapılacaktır. Ataşehir pergole tente fiyatları diğer tentelere göre ekonomiktir. Aynı zamanda dayanıklı olan bu tenteler, her cebe uyacak niteliktedir. Eğer siz de pergole tente yaptırmak isterseniz, firmamızı arayarak gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM