İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Ataşehir Pergola Sistemleri

Ataşehir Pergola Sistemleri

Pergola tente sistemleri, bir tente sistemi çeşididir. Pergola tente sistemlerinin ne olduğunu açıklamadan önce tente sistemlerinin ne işe yaradığını açıklayalım. Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe ’de karşılığı gölge demektir. Adı üstünde tente sistemleri kafe, restoran, AVM, market, mağaza, okul, kafeterya, balkon, bahçe, teras gibi yapı ve konutların yağmur, kar, güneş ışığı, fırtına gibi dış […]

Pergola tente sistemleri, bir tente sistemi çeşididir. Pergola tente sistemlerinin ne olduğunu açıklamadan önce tente sistemlerinin ne işe yaradığını açıklayalım. Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe ’de karşılığı gölge demektir. Adı üstünde tente sistemleri kafe, restoran, AVM, market, mağaza, okul, kafeterya, balkon, bahçe, teras gibi yapı ve konutların yağmur, kar, güneş ışığı, fırtına gibi dış etkenlerden korunmasını ve daha güvenli bir hal almalarını sağlamak amacıyla üretilirler.

Tente sistemlerinin pergola tente, mafsallı tente, sabit dekoratif tente, körüklü tente, kasetli tente, motorlu tente, çift açılır tente gibi çeşitleri bulunur. En çok tercih edilen tente sistemlerinden olan pergola tenteler, uzaktan kumanda sistemleri ile açılıp kapanarak kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlarlar. Pergola da İtalyanca kökenli bir kelimedir ve gölgelik anlamına gelir. Pergola tente sistemleri de gölgelik gibi kullanıldığı ortamı çeşitli dış etkilerden korurlar. Ataşehir pergola sistemleri açısından oldukça zengin bir ilçedir.

Pergola Tente - Hexa Otomatik Tente Sistemleri

Pergola Tente Sistemleri Özellikleri

Pergola tente sistemleri en çok özelliği bulunan tente sistemlerinin başında gelir. Pergola tente sistemleri, uzaktan kumanda sistemi ile komuta edilebilir. Açılır kapanır tentelerden olan pergola tenteler, tek bir tuş ile açılıp kapanabilirler. Yazın güneşin bunaltıcı etkisinden; kışın ise yağmurun, karın, fırtınanın dondurucu etkilerinden bizleri koruyarak daha konforlu ve güvenli bir ortam oluştururlar. Yani tek bir tuşla yazın güneşlik, kışın ise yağmurluk formuna bürünebilirler.

Pergola tente sistemleri, bulunduğu ortamı estetik açıdan da güzelleştirip daha dekoratif bir ortam oluşmasını da sağlarlar. Ayrıca pergola tente sistemlerinin LED ışıklı seçenekleri de bulunur. Bu tür tenteler diğer özelliklerinin yanında aydınlatma özelliğine de sahiptir. Pergola tenteler, genellikle ahşap ya da alüminyum malzemelerden üretilirler. Fakat alüminyum malzemeler daha sağlam oldukları için daha sık kullanılır. Böylece pergola tenteler şiddetli dış etkilere karşı dayanıklı hale gelir.

Pergola Tente Sistemleri Kullanım Alanları

Pergola tente sistemleri, sunmuş olduğu çeşitli avantajlar ile günümüzde kullanımı en yaygın olan tente sistemlerindendir. Çeşitli özellikleri ile hemen hemen her türlü alanda kullanılabilen pergola tenteler, günümüzde birçok işletme ve ev sahibi tarafından kullanılır. Pergola tenteler genellikle AVM, mağaza, kafe, restoran, okul, kafeterya gibi alanlarda kullanılırlar.

Bunun yanı sıra ev tipi pergolalar da evlerin balkonlarında, bahçelerinde, teraslarında, verandalarında kullanılır. Kadıköy, Pendik, Esenyurt, Ataşehir pergola sistemleri çeşitlerinin son derece yaygın kullanıldığı yerlerdir.

Pergola Tente Sistemleri Avantajları

Pergola tente sistemleri en fazla avantaja sahip olan tente sistemlerindendir. Öncelikle pergola tenteler tentelerin temel amacına uygun olarak kullanıldığı alanın güneş ışınlarından, yağmurdan, kardan, fırtınadan olumsuz etkilenmesini engeller. Açılır kapanır bir mekanizmaya sahip oldukları için gerektiğinde açılıp kapanabilirler.

Üstelik bu uzaktan kumanda sistemi ile tek bir tuşla gerçekleştirilir. Bu sebeple pergola tentelerin kullanımı çok kolaydır. Ayrıca kolay açılıp kapanabilmesinin bir sonucu olarak temizlik ve bakımları da bir o kadar kolay şekilde yerine getirilir. Bunların yanı sıra, pergola tenteler en şık tente sistemlerindendir. Bu sebeple kullanıldığı alanın daha estetik ve daha modern bir görünüm kazanmasını sağlarlar. Işıklı modelleri de bulunan pergola tenteler, hem aydınlatma hem de dekorasyon açısından çeşitli avantajlar sağlarlar. Bunların yanı sıra, ısı izolasyonuna yardımcı olarak kullanıldığı alanın sıcaklığının korunmasında etkili olurlar. Ayrıca pergola tenteler sayesinde dış alanlar da iç alanlara eklenerek daha geniş bir kullanım alanına sahip olunur.

Pergola Tente Çeşitleri

Pergola tente sistemleri, teknolojinin gelişmesiyle daha modern tekniklerle üretilir hale gelmiştir. Günümüzde her kullanım alanına, her zevke ve bütçeye hitap eden pergola tenteler üretilmektedir. Birbirinden farklı renklerde ve desenlerde üretilen pergola tenteler, hem işlevsel hem de dekoratiftir. Uzaktan kumandalı modellerinin yanı sıra ışıklı modelleri de bulunur.

Işıklı pergola tenteler ile kullanım alanının aydınlatılmasına da katkı sağlanmış olur. İsteğe bağlı olarak daha birçok çeşit ve modelde pergola tente üretmek mümkündür. Ataşehir pergola sistemleri çeşitlerinin en çok olduğu yerlerden birisidir.

Şanlıurfa Çadır Branda Tente İmalatı Kurumsal Firma

Pergola Tente Fiyatları

Pergola tente sistemleri, sağladığı avantajlar sebebiyle bugün birçok işletme ve evlerde kullanılan sistemlerdir. Pergola tente sistemlerinin fiyatları ise pergolanın kalitesine, üretim malzemelerine, çeşidine, fonksiyonelliğine, boyutuna göre değişiklik gösterecektir. Pergola tente sistemleri ile ilgili daha fazla bilgi alabilmek için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM