İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Ataşehir Otomatik Pergola Tente

Ataşehir Otomatik Pergola Tente

Tenteler bilindiği üzere, gölgelendirme ve yağış gibi hava olaylarından korunmak için, uygulanan özel sistemlerdir. Tenteler geçmiş yıllardan bugüne kadar her zaman popüler olmuştur. Fonksiyonel olarak da işlevlerini tam olarak yerine getiren tenteler her zaman gündemdedir. Çağa ayak uydurarak modernleşmiş ve daha kullanışlı hale getirilmiştir. Tenteler pek çok sektörde kullanıldığı için, her sektöre uygun tenteler yapılmış […]

Tenteler bilindiği üzere, gölgelendirme ve yağış gibi hava olaylarından korunmak için, uygulanan özel sistemlerdir. Tenteler geçmiş yıllardan bugüne kadar her zaman popüler olmuştur. Fonksiyonel olarak da işlevlerini tam olarak yerine getiren tenteler her zaman gündemdedir. Çağa ayak uydurarak modernleşmiş ve daha kullanışlı hale getirilmiştir.

Tenteler pek çok sektörde kullanıldığı için, her sektöre uygun tenteler yapılmış ve farklı alanlar da kullanılmaktadır. En popüler olan ve kullanımı pratik olan bazı tenteler şunlardır;

Mafsallı tente, pergola tente, körüklü tente, karpuz tente, otomatik tente, manuel tente, cam tente, branda tente, kış bahçesi tente gibi pek çok tente modeli vardır.

Tentenin Özellikleri

En bilinen temel fonksiyonu, kullanıldığı alanlara güneş ya da yağmurun girmesini engellemektir. Her türlü hava şartına karşı koruma sağlayan tenteler, oldukça tercih edilen modellerdir.

Ev, Bahçe, balkon, teras gibi yerlerin yanı sıra, lokanta, kafe, mağaza, market gibi alanlarda da tenteleri sıklıkla görmek mümkündür. Eğitim, sağlık ve endüstri sektörlerinde de son yıllar da tente kullanımı yaygınlaşmıştır. Amaç genel olarak konfor ve görselliktir.

Tentelerin kullanımı kolay ve pratiktir. İşçilikleri fazladır. Kaliteli malzemelerle yapılmaktadır.

Otomatik Pergola Tente Ne Demek 

Pergole tente, diğer tente modellerinden biraz daha farklı malzemeler kek yapılmaktadır. Genel de ahşap ve bitkilerle yapılan pergola tenteler, bazen de, metal ve alüminyum gibi malzemelerle yapılabilir. Pergole tentenin amacı tamamen gölgelik bir alan oluşturmaktır. Ahşaptan kurulan düzeneklerin üzeri, bazen açık bazen de yarı açık şekildedir. Kamelya ile pergole tente bazen birbirine karıştırabilir çünkü benzerler. Kamelya ile pergola tente arasın da ki fark; pergole tente yarı açık ya da tam açıktır, kamelyanın üzeri çatı ile kapalıdır. Bazen pergole tentenin de üzeri kapatılmak istenebilir, bunun için sarmaşık gibi bitkiler kullanılır ve hem pergola tente hava alır hem de güneşi içeriye almaz. Hani son derece konforlu ve pratik olan tente modelidir. Pergola tente genel olarak tek mevsimliktir.

Genel olarak yaz mevsimin de, bahçelik alanlar da kullanılır. Kışın herhangi bir çatı kapanması ve etrafta kapatma seçeneği olamadığı için, hava şartlarına uygun değildir ve kullanılmaz, yani tek mevsimliktir. Ama eğer arzu ederseniz, pergola tentenizin etrafını camla kapattırarak, pergola tentenizi kış bahçesi şeklinde kullanabilirsiniz. Böylece kış mevsiminde de içeri de canınız sıkılmaz. Pergola tente sayesinde, geceleri serinlik yaşayabilir ve gündüzleri de aynı şekilde, gölgenin tadını çıkarabilirsiniz. Pergola tente mekânların genişliğini kontrol etmeye de yarar.

Pergola tente, bükümlü yatay ve çatı biçimin de kapatılabildiği için su geçirmez ve rahat bir alan oluşturur. Pergola tentenin yapılışı da merak edilen konulardan sır. Biraz bahsetmek gerekirse, pergole tente, şu şekilde yapılmaktadır.

Otomatik Pergola Tente Nasıl Yapılır 

Ataşehir otomatik pergola tente, ahşaptan yapılmaktadır. En uygun olan ağaçlar ise, karaçam, Rus çamı, sarı çam gibi ağaç türleridir. Bunlar hem çok dayanıklı hem de sağlam ağaçlardır. Eğer pergola tente yaptırmak istiyorsanız, malzemenin kalitesi çok önemli bir detaydır. Karaçam biraz fiyat olarak diğerlerinden pahalıdır fakat pergola, sistem de riske atmak biraz hata olur. Yani vasat bir ağaçtan yapılan pergols tenteler, çabuk bozulur ve ağaçlar çürüyebilir. Bu hususa özellikle dikkat etmek gerekir. Yapılacak olan alan belirlendikten sonra, pergole tentenin ağaçları kesilir ve birleştirme işlemi yapılır.

Daha sonra istenilen alana monte edilir. Kurulumu kolay ve basittir. İsteğe göre, etrafına şeffaf branda çekilebilir, ya da açılıp kapanan, cam sistemden yaptırılabilir. Kullanımı kolay ve basittir. Otomatik sistemdir. Aç kapa, şeklinde kullanılır. Eğer tik ağacı tercih edilirse, ömrü 50 yıl kadar uzun olabilir.

Otomatik Pergola Tente Fiyatları 

Ataşehir otomatik pergola tente fiyatları da, değişiklik göstermektedir. Kullanılan malzeme, malzeme sayısı ve malzeme kalitesine göre fiyatı belirleyen unsurlardır. Firma size en uygun fiyatı çıkarmaya çalışacaktır. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz. Arzu ettiğiniz bir gün de gelip monte işlemi yapılır. Toplam ücrete, işçilik ücreti ve monte ücreti de dâhil edilmektedir. Her cebe ve bütçeye uygun Ataşehir otomatik pergola tente fiyatları mevcuttur. Eğer siz de yaptırmak isterseniz, firmamızla iletişime geçebilir ve en detaylı hizmeti alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM