İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Ataşehir Motorlu Tente

Ataşehir Motorlu Tente

Tente sistemleri günlük hayatta her işletmenin vazgeçilmez araçlarından birisidir. Bunun yanı sıra evlerde de sıklıkla kullanılırlar. Peki nedir bu tente sistemleri? Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe karşılığı gölge demektir. Tente sistemleri de bu kelimeden türemiştir. Kafelerde, kafeteryalarda, marketlerde, mağazalarda, okullarda, evlerin balkonlarında, bahçelerinde, teraslarında kullanılan tente sistemleri, bu alanların her türlü meteorolojik koşuldan korunmasını […]

Tente sistemleri günlük hayatta her işletmenin vazgeçilmez araçlarından birisidir. Bunun yanı sıra evlerde de sıklıkla kullanılırlar. Peki nedir bu tente sistemleri? Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçe karşılığı gölge demektir. Tente sistemleri de bu kelimeden türemiştir. Kafelerde, kafeteryalarda, marketlerde, mağazalarda, okullarda, evlerin balkonlarında, bahçelerinde, teraslarında kullanılan tente sistemleri, bu alanların her türlü meteorolojik koşuldan korunmasını sağlarlar. Gelişen üretim teknikleri sayesinde tente sistemlerinin de birçok çeşidi üretilmiştir.

Tente çeşitleri pergola tente sistemi, motorlu tente sistemi, mafsallı tente sistemi, sabit dekoratif tente sistemi, çift açılır tente sistemi, körüklü tente sistemi, kasetli tente sistemi olarak sınıflandırılabilir. En gelişmiş tente sistemlerinin başında motorlu tente sistemleri gelir. Halk arasında otomatik tente sistemi de denilen motorlu tenteler en geniş kullanım alanına sahip tente çeşitlerindedir. Dünyada ve Türkiye’nin dört bir yanında kullanılırlar. Ataşehir motorlu tente sistemlerinin en çok bulunduğu semtlerdendir.

Motorlu Tente Özellikleri

Motorlu tenteler sahip oldukları özellikleriyle en gelişmiş ve en modern tente sistemlerindendir. Motorlu tente sistemleri, elektrikli motor sistemi ile çalışırlar. Otomatik olarak açılıp kapanma özelliği bulunan motorlu tentelerin kullanımı da son derece pratiktir. Alüminyum profillerden ve plakalardan üretilirler. Ayrıca bağlantı cıvataları ve pimleri de paslanmaz özelliktedir. Bu sebeplerle, her türlü dış etkene karşı son derece korunaklı olan motorlu tentelerin kullanım ömürleri de uzundur.

Motorlu tente sistemleri, manuel ya da otomatik çalışma mekanizmasına sahiptir. Genellikle otomatik olarak üretilirler. Otomatik olanların uzaktan kumanda sistemi bulunur. Elektrostatik boyalar ile boyanan motorlu tente sistemlerinin kumaşları da akrilik ya da yerli ithal olarak tasarlanır. 350 cm’ye kadar ileri açılıma sahip olan motorlu tenteler aynı zamanda kademesiz ayarlanabilir eğime sahiptir. Motorlu tentelere, rüzgâr ve güneş sensoru de eklenebilir. Böylece rüzgârlı ya da güneşli havalarda kendiliğinden açılıp kapanabilirler.

Motorlu Tente Sistemleri Kullanım Alanları

Günümüzde en çok kullanım alanına sahip olan tente sistemlerinin başında motorlu tenteler gelir. Sabit dekoratif tente hariç her türlü tente çeşidine motor ekletmek mümkündür. Bu sebeple motorlu tenteler hemen hemen her alanda kullanılabilirler. Motorlu tentelerin kullanımına kafelerde, alışveriş merkezlerinde, restoranlarda, mağazalarda, marketlerde, barlarda, kahvaltı salonlarında sıklıkla rastlarız. Bunun yanında evlerde de motorlu tente kullanımı yaygındır.

Genellikle evlerin bahçelerinde, balkonlarında, verandalarında kullanılırlar. Ayrıca teras kapatmada en sık kullanılan yöntem motorlu tente sistemleridir. Büyük şehirlerde olduğu kadar küçük şehir ve ilçelerde bulunan işletmelerde ve evlerde de motorlu tenteler kullanılır. Ataşehir motorlu tente sistemi açısından en zengin ilçelerdendir.

Motorlu Tente Sistemleri Çeşitleri

Motorlu tente sistemleri birçok işletmenin ilk tercih ettiği tente çeşitlerindendir. Sabit dekoratif tente sistemleri hariç diğer tüm tente çeşitlerine motor ekletmek mümkündür. Bu sebeple motorlu tente sistemlerinin birçok çeşidi vardır. Motorlu tenteler, manuel ya da otomatik olabilirler.

Bunun yanı sıra ışıklı ya da rüzgâr ve güneş sensörlü olarak üretilebilirler. Işıklı motorlu tenteler kullanıldığı ortamın aydınlatılmasına yardımcı olurlar. Sensörlü motorlu tenteler ise havanın güneşli ya da rüzgârlı olmasına bağlı olarak kendiliğinden açılıp kapanabilirler. Gelişmiş üretim teknikleriyle birçok farklı çeşitte motorlu tente üretmek mümkündür.

Motorlu Tente - Arma Tente

Motorlu Tente Sistemleri Avantajları

Kullanıcılarına en çok avantaj sağlayan tente sistemlerinden birisi de motorlu tente sistemlerdir. Motorlu tente sistemleri elektrik motoruna ya da uzaktan kumanda sistemine sahip olduğu için kullanımı birçok tente sistemine kıyasla daha konforlu ve kolaydır. Kolayca açılıp kapanma özelliğine sahip olan motorlu tenteler kullanıldığı ortamı yazın zararlı ultraviyole ışınlarından; kışın ise yağmur, kar, dolu, fırtıHizmetlerimizna gibi olumsuz hava koşullarından koruyarak güvenli bir ortam hazırlarlar.

Böylece yazın güneşlik, kışın yağmurluk işlevi görürler. Ayrıca kolay açılıp kapandıkları için zaman tasarrufu da sağlarlar. Bunun yanında son derece şık ve kompakt bir tasarıma sahip oldukları için kullanıldığı alanın da daha estetik görünmesini sağlarlar. Ayrıca son derece dayanıklı üretim malzemelerinden üretildiklerinden dolayı kullanım ömürleri de uzundur.

 

Motorlu Tente Fiyatları

Motorlu tente sistemleri sunduğu birçok olanağa rağmen oldukça ekonomiktirler. Kullanıcılarına yüksek bir hayat kalitesi sunarlar. Ayrıca diğer tente çeşitlerine motor ekleyerek motorlu bir tente üretmek mümkündür. Dünyada en çok kullanım alanına sahip olan tente çeşitlerinden birisidir. istanbul’un en kalabalık semtlerinden olan Ataşehir motorlu tente sistemleri açısından da zengindir. Motorlu tentelerin fiyatları motorun kalitesine, kumaşın kalitesine, tentenin boyutuna, işlevselliğine bağlı olarak değişir. Birbirinden uygun fiyatlı motorlu tente sistemleri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM