İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Ataşehir Mafsallı Tente

Ataşehir Mafsallı Tente

Mafsallı tente sistemleri dışarı çıktığımızda hemen hemen her yerde karşımıza çıkan araçlardır. Peki, nedir bu mafsallı tenteler? Mafsallı tente sistemlerini açıklamadan önce tente sistemlerinin ne demek olduğunu açıklamak daha yerinde olacaktır. İtalyanca bir kelime olan tentenin Türkçe karşılığı gölge demektir. Tente sistemleri tente kelimesinden türemiştir. Tente sistemleri kafe, kafeterya, restoran, mağaza, market, AVM, havuz tesisi, […]

Mafsallı tente sistemleri dışarı çıktığımızda hemen hemen her yerde karşımıza çıkan araçlardır. Peki, nedir bu mafsallı tenteler? Mafsallı tente sistemlerini açıklamadan önce tente sistemlerinin ne demek olduğunu açıklamak daha yerinde olacaktır. İtalyanca bir kelime olan tentenin Türkçe karşılığı gölge demektir. Tente sistemleri tente kelimesinden türemiştir.

Tente sistemleri kafe, kafeterya, restoran, mağaza, market, AVM, havuz tesisi, balkon, pencere, teras gibi alanlarda kullanılan ve bu alanların rüzgârdan, güneş ışınlarından, yağmurdan, kardan korunmasını sağlayarak güvenli bir ortam oluşturan sistemlerdir. Tente sistemleri kullanım alanlarına ve özelliklerine göre çeşitlere ayrılır. Tente sistemleri çeşitleri pergola tente, mafsallı tente, motorlu tente, sabit dekoratif tente, çift açılır tente, körüklü tente, kasetli tente olarak sıralanabilir.

Mafsallı tente sistemleri ise en çok kullanım alanına sahip olan tente sistemlerindendir. Mafsal yapısı sayesinde açılıp kapanabilirler ve kullanıldıkları ortama çok fazla avantaj katarlar. Ataşehir mafsallı tente sistemlerinin oldukça fazla kullanıldığı semttir.

Mafsallı Tente Sistemi - TenteOnline.com

Mafsallı Tente Özellikleri

Mafsallı tente sistemleri, birçok özelliğe sahip olması sebebiyle çok fazla tercih edilen tente çeşitlerindendir. Mafsal adı verilen yapılara sahip oldukları için bu ismi almışlardır. Mafsal kelime anlamıyla eklem demektir. Bildiğimiz üzere eklemler kemiklerimizi birleştirerek hareket etmemize yardımcı olurlar.

Mafsal yapılar da eklemlerle aynı çalışma mekanizmasına sahiptir. Birbirinden farklı tente parçalarını tek bir noktada birleştirerek açılıp kapanmalarını ve hareket edebilmelerini sağlarlar. Bu özellikten dolayı mafsallı tentelere çevrime kollu tente de denilir. Mafsallı tente sistemleri gerektiğinde açılıp gerek kalmadığında kapanabildikleri için çok fazla alan kaplamazlar. Ayrıca paslanmaz alüminyum malzemelerden üretilen mafsallı tenteler oldukça uzun kullanım ömrüne sahiptir. Birbirinden çeşitli renk ve tasarımlarla üretilen mafsallı tente sistemleri son derece dekoratif araçlardır.

Mafsallı Tente Kullanım Alanları

Mafsallı tenteler bünyesinde birçok özellik bulundurduğundan dolayı en çok kullanılan tente çeşitlerindendir. Tente sistemleri ilk ortaya çıktığında çok fazla bilinmediği için kullanım alanı bu derece geniş değildi. Ancak gelişen teknoloji ve üretim teknikleri sayesinde günümüzde her mekânın vazgeçilmez unsurlarından biri haline geldiler. Mafsallı tente sistemleri çoğunlukla küçük işletmelerde, dükkânlarda, mağazalarda, kafelerde, restoranlarda, marketlerde, manavlarda kullanılır. Bunun yanı sıra ev tipi mafsallı tenteler de bulunur. Evlerin balkonlarında, bahçelerinde ve teraslarında kullanılarak çok fazla avantaj kazandırırlar. Sağladığı bu avantajlar sebebiyle günümüzde hemen hemen her alanda kullanılabilirler. Kadıköy, Pendik, Esenyurt, Ataşehir mafsallı tente sistemlerinin en çok kullanım alanına sahip olduğu ilçelerdendir.

Mafsallı Tente Çeşitleri

Mafsallı tente sistemlerine isteğe göre çeşitli özellikler eklenerek yeni bir mafsallı tente çeşidi oluşturulabilir. Gelişen üretim teknikleri sebebiyle birçok çeşitte mafsallı tente üretilebilir. Örneğin; mafsallı tentelere motor eklemek mümkündür. Böylece mafsallı tentenin kullanımı daha kolay hale getirilir. Ayrıca mafsallı tentelere rüzgar ve güneş sensörlü de eklenebilir. Bu sayede mafsallı tenteler hava durumunu algılayarak kendiliğinden açılıp kapanabilir. Bunlara ek olarak, birçok farklı renk ve tasarımda mafsallı tenteler üretilerek her zevkten kullanıcının ihtiyaçları giderilebilir.

mafsallı tente - mafsallı tenteler - mafsallı tente kurulumu

Mafsallı Tente Avantajları

Mafsallı tente sistemleri çok fazla avantaja sahiptir. Öncelikle kullanıldığı alanı yağmur, kar, güneş ışığı, fırtına, rüzgâr gibi hava olaylarından ve dış etkilerden koruyarak daha güvenli ve daha konforlu bir ortam sunarlar. Böylece yazın güneşlik görevi görürken, kışın yağmurluk görevi görürler. Ayrıca dış ortamları da kullanım alanına ekleyerek daha geniş bir alan elde edilmesine yardımcı olurlar. Açılır kapanır özellikli olan mafsallı tente sistemleri, gerektiğinde açılıp kapanabilirler. Böylece çok fazla alan işgal etmezler.

Ayrıca açılır kapanır özellikte oldukları için temizlik ve bakımları da kolaydır. Bunun yanı sıra rengarenk ve desen desen seçenekleriyle kullanıldığı ortamın daha estetik ve daha Avrupai görünmesini sağlarlar. Yani hem işlevsel hem de dekoratiflerdir. Tüm bu avantajlarına rağmen diğer tente çeşitlerine göre daha ekonomik fiyatlara sahiptirler. Ataşehir mafsallı tente sistemlerinin son derece uygun fiyatlarla satışa sunulduğu ilçelerdendir.

Mafsallı Tente Fiyatları

Mafsallı tente sistemlerinin diğer birçok tente çeşidine göre daha uygun fiyatlı olduğundan söz etmiştik. Mafsallı tente sistemlerinin fiyatları tentenin kalitesine, dayanıklılığına, çeşidine, kalitesine, kumaşının çeşidine, işlevselliğine bağlı olarak değişir. Her bütçeye uygun fiyat aralığında mafsallı tente sistemleri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM