İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Ataşehir Mafsallı Tente

Ataşehir Mafsallı Tente

Mafsallı tente sistemleri, bir çeşit tente sistemidir. Kullanımının çok yaygın olduğu tente sistemleri, İtalyanca tente kelimesinden türemiştir. Türkçe karşılığı gölge demektir. Tente sistemleri kafe, restoran, bar, kafeterya, AVM, market, mağaza, balkon, teras, bahçe gibi yapı ve konutlarda kullanılarak bu alanların rüzgâr, güneş ışınları, fırtına, kar, yağmur gibi doğa olaylarından korunmasını ve daha güvenli bir hal […]

Mafsallı tente sistemleri, bir çeşit tente sistemidir. Kullanımının çok yaygın olduğu tente sistemleri, İtalyanca tente kelimesinden türemiştir. Türkçe karşılığı gölge demektir. Tente sistemleri kafe, restoran, bar, kafeterya, AVM, market, mağaza, balkon, teras, bahçe gibi yapı ve konutlarda kullanılarak bu alanların rüzgâr, güneş ışınları, fırtına, kar, yağmur gibi doğa olaylarından korunmasını ve daha güvenli bir hal almasını sağlamak amacıyla üretilmişlerdir.

Gelişen teknoloji ile birlikte tente sistemlerinin kullanım alanı da artmıştır ve haliyle daha çok tente çeşidi üretilmeye başlanmıştır. Tente sistemleri motorlu tente, pergola tente, mafsallı tente, körüklü tente, çift açılır tente, sabit dekoratif tente, kasetli tente gibi çeşitlere ayrılarak birçok alanda kullanılır. Kullanımı en yaygın olan tente sistemlerinden biri de mafsallı tente sistemleridir. Mafsal ismi verilen yapılardan oluşan mafsallı tenteler, açılır kapanır özelliği bulunan tente çeşitlerindendir. Sunduğu olanaklar sebebiyle birçok alanda kullanılırlar. Ataşehir mafsallı tente sistemlerinin sıklıkla kullanıldığı bir semttir.

Eskici Tente Branda - Tente - Branda - Bodrum Yat Tekne Koltuk

Mafsallı Tente Sistemleri Özellikleri

Mafsallı tente sistemleri birçok özelliğe sahip olmasından dolayı en çok kullanılan tente sistemlerinin başında gelir. Mafsal ismi verilen yapılardan oluştukları için bu ismi almışlardır. Mafsal eklem anlamına gelir. Hepimizin bildiği gibi eklemlerimiz kemiklerimizin birbirine bağlanmasını sağlar ve bu sayede rahat hareket ederiz. Mafsallı tenteler de aynı çalışma mekanizmasına sahiptir. Birbirine geçebilen tente parçalarını birleştirerek bu yapıların kolay bir şekilde açılıp kapanmasını ve hareket etmesini sağlar.

Yani mafsallı tente sistemleri açılıp kapanabilen hareketli bir mekanizmaya sahiptir. Bu nedenle mafsallı tentelerin bir diğer ismi de çevrime kollu tentedir. Mafsallı tente sistemleri son derece dayanıklı alüminyum malzemelerden üretildikleri için uzun bir kullanım ömrüne sahiptir ve kullanıldığı ortamı yağmur, kar, fırtına gibi her türlü dış etkiye karşı muhafaza ederler. Bunun yanında çeşitli tasarımlarda ve renklerde üretilen mafsallı tenteler ortamın güzelleşmesine katkıda bulunurlar.

Mafsallı Tente Sistemleri Kullanım Alanları

Mafsallı tente sistemleri akla gelebilecek her yerde kullanılabilir. Özellikle işletmelerde ve evlerde kullanılarak kullanıcılarına büyük kolaylık sağlarlar. Mafsallı tente sistemleri sağladığı bu kolaylıklar sebebiyle günümüzde en çok kullanım alanına sahip tente çeşitlerinden biri haline gelmiştir. Mafsallı tenteler genellikle kafelerde, küçük işletmelerde, dükkânlarda, restoranlarda, manavlarda, mağazalarda ve butiklerde kullanılır. Ayrıca evlerin balkonlarında, teraslarında, yaz ve kış bahçelerinde de kullanımı son derece yaygındır. Ataşehir mafsallı tente kullanımının son derece yaygın olduğu bir ilçedir.

Mafsallı Tente Sistemleri Avantajları

Mafsallı tente sistemleri kullanıcılarına oldukça fazla avantaj sunan tente çeşitleridir. Öncelikle kullanıldığı alanın yağmur, kar, rüzgâr, güneş ışığı, fırtına gibi dış faktörlerim olumsuz etkilerinden korunmasını sağlarlar. Bu sayede daha konforlu ve daha güvenli bir ortam oluşur. Ayrıca dış ortamları da kullanım alanına katarak yer faydası elde edilmesini sağlarlar. Bunun yanında açılıp kapanabildikleri için kullanımları oldukça pratiktir. Gerektiğinde açılıp gerek görülmediğinde kapatılabilirler. Bu sebeple temizlikleri de kolay bir şekilde yerine getirilir. Ayrıca kullanım alanlarının daha şık, daha estetik bir görünüm kazanmasına da katkı sağlarlar. Mafsallı tente sistemleri kullanıcılarına bu denli avantaj sunuyor olmasına rağmen birçok tente sistemine göre daha uygun fiyatlarla kullanıcılara sunulurlar. Bu da mafsallı tentelerin en önemli avantajlarından biridir.

Mafsallı Tente Sistemleri Çeşitleri

Gelişen üretim teknikleri sebebiyle günümüzde çeşit çeşit tente sistemi üretilmektedir. Klasik mafsallı tentelere bazı özellikler eklenerek yeni bir mafsallı tente çeşidi elde etmek mümkündür. Örnek verecek olursak; son zamanlarda klasik mafsallı tentelere motor eklenmesi yaygınlaşmıştır. Motorun eklenmesiyle daha pratik bir kullanıma kavuşan mafsallı tente sistemleri kullanıcılarına daha büyük bir konfor sunar.

Ayrıca mafsallı tentelere rüzgâr ya da güneş sensoru eklemek de son derece yaygındır. Sensor sayesinde güneşe ve rüzgâra duyarlı hale gelen mafsallı tente kendiliğinden açılıp kapanabilir. Böylece daha kullanışlı hale gelmiş olurlar. Ataşehir mafsallı tente çeşidi yönünden oldukça zengin semtlerden birisidir. Bunlara ek olarak, çeşitli renklerde ve tasarımlarda mafsallı tenteler de imal edilmektedir.

Mafsallı Tente - Velioğlu Tente ve Branda - 0212 513 34 44

Mafsallı Tente Sistemleri Fiyatları

Mafsallı tentelerin en ekonomik tente çeşitlerinden birisi olduğunu söylemiştik. Tam bir fiyat-performans ürünü olan mafsallı tentelerin fiyatları kalitesine, boyutuna, çeşidine, işçiliğine göre belirlenir. Son derece hesaplı fiyatlarda mafsallı tente sistemleri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM