İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.013,2200
 • EURO
  $1,0903
 • ALTIN
  $60.989,7800
 • BIST
  $193,2000
Ataşehir Körüklü Tente

Ataşehir Körüklü Tente

Tente sistemleri ilk ortaya çıktığı zamanlarda çok fazla popüler değildi. Ancak sunduğu avantajlar ile günden güne kullanımı arttı ve bugün birçok alanda kullanılan vazgeçilmez araçlar haline geldiler. Yazın güneş ışınlarından, kışın ise kar, yağmur ve fırtınadan şikayet ederiz. İşte böyle durumlarda yardımımıza tente sistemleri koşar. Tente sistemleri, kafe, restoran, pastane, AVM, gece kulübü, mağaza, kafeterya, […]

Tente sistemleri ilk ortaya çıktığı zamanlarda çok fazla popüler değildi. Ancak sunduğu avantajlar ile günden güne kullanımı arttı ve bugün birçok alanda kullanılan vazgeçilmez araçlar haline geldiler. Yazın güneş ışınlarından, kışın ise kar, yağmur ve fırtınadan şikayet ederiz. İşte böyle durumlarda yardımımıza tente sistemleri koşar. Tente sistemleri, kafe, restoran, pastane, AVM, gece kulübü, mağaza, kafeterya, okul, veranda, teras, balkon gibi alanların güneş, yağmur, kar, fırtına ve benzeri doğa olaylarından korunmasını sağlamak amacıyla üretilmiştir.

Tente sistemleri özelliklerine ve kullanım alanlarına göre birçok çeşide sahiptir. Tente sistemleri pergola tente, mafsallı tente, motorlu tente, körüklü tente, kasetli tente, çift açılır tente, sabit dekoratif tente gibi çeşitlere ayrılır. Tasarım özellikleriyle hem fonksiyonel hem de dekoratif olan körüklü tente sistemleri en çok tercih edilen tente sistemlerindendir. Ataşehir körüklü tente sistemleri açısından oldukça zengin bir semttir.

İzmir Körüklü Tente Fiyatları - Dekoratif Tente Modelleri

Körüklü Tente Özellikleri

Bombeli bir tasarıma sahip oldukları için karpuz tipi tente olarak da anılan körüklü tente sistemleri hem fonksiyonel oldukları için hem de bulunduğu ortama şık bir görünüm kazandırması sebebiyle sıklıkla tercih edilen tente sistemlerindendir. Körüklü tente sistemleri, manuel olarak açılıp kapanabilir. Bu sayede tek bir hareketle gerektiğinde kolayca açılıp gerekli olmadığında da kapatılabilir.

Körüklü tente sistemleri, bulunduğu ortamı yazın güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korurken; kışın da yağmur, kar, fırtına, kasırga gibi meteorolojik olayların olumsuz etkilerinden korurlar. Genellikle kutu profiller kullanılarak imal edilen körüklü tente sistemleri PVC profiller kullanılarak da üretilebilir. Körüklü tente sistemleri, katlanır bir menteşe sistemine sahiptir. Birbirinden farklı demir parçalarının birleştirilmesiyle üretilen bu tente çeşidi körüklü bir akordeon şeklindedir. Bu sebeple, bu ismi almıştır.

Körüklü tenteler, bombeli bir tasarıma sahiptir. Bu sayede, kullanıldığı ortamın daha estetik ve daha dikkat çekici görünmesini sağlarlar. Körüklü tente sistemleri, çeşitli renk ve desende üretilir. Mekanik parçaları elektrostatik boya ile boyanan körüklü tentelerin, kumaşları da ithal ya da akrilik olarak tasarlanır. Körüklü tente sistemleri, paslanmaz malzemelerden üretildikleri için dış etkilere karşı son derece dayanıklıdırlar. Ayrıca körüklü tente sistemleri, diğer tente çeşitlerine göre çok daha uygun fiyatlar ile temin edilir.

Körüklü Tente Çeşitleri

Körüklü tente sistemleri, sunduğu avantajlar ile en çok tercih edilen tente sistemleri arasında olduğu için birçok farklı çeşitlerde üretilir. Kullanım alanlarına göre havuz tente, otel tente, pencere tente, bahçe tente olarak çeşitlere ayrılır. Ayrıca üretildiği malzemelere ve özelliklerine göre de açılır tente, kademeli açılır tente, akordiyon tente, kademeli açılır tente, kumaş tente olarak sınıflandırılırlar. Bunların yanı sıra, birbirinden farklı renk ve desende üretilen körüklü tente sistemleri, ihtiyaca ve zevklere göre birçok çeşitte üretilebilir. Kadıköy, Pendik, Ataşehir körüklü tente sistemlerinin yaygın olduğu ilçelerdendir.

Körüklü Tente Kullanım Alanları

Körüklü tenteler hem bombeli tasarımı sebebiyle ortama nostaljik ve şık bir görünüm kazandırırlar hem de yağmur, kar gibi dış etkilerden bulunduğu ortamı korurlar. Üstelik bunu diğer tente çeşitlerine göre daha uygun fiyatlarla gerçekleştirirler. Bu sebeplerle en çok kullanılan tente sistemlerinin başında gelir. Körüklü tente sistemleri genellikle kafelerde, pastanelerde, otellerin pencerelerinde, dükkânların ön yüzünde, marketlerde, butik mağazalarda kullanılır.

Ayrıca evlerin pencerelerinde, balkonlarında, bahçelerinde de kullanılarak daha şık görünmelerini sağlarlar. Ayrıca çeşitli meteorolojik şartlardan koruyarak daha konforlu bir ortamın oluşmasına yardımcı olurlar. Ataşehir körüklü tente çeşitlerinin birçok işletme ve evde kullanıldığı ilçelerdendir.

Körüklü Tente Avantajları

Körüklü tente sistemleri, çok fazla avantaja sahiptir. Tente sistemlerinin temel amacının yağmur, kar, fırtına, güneş ışınları gibi dış etkenlerden korumak olduğunu söylemiştik. Körüklü tente sistemleri de bu işlevi eksiksiz yerine getirerek daha konforlu bir ortam oluştururlar. Diğer tente çeşitlerini aratmayan özellikleri bulunan körüklü tente sistemleri buna rağmen daha uygun fiyatlara sahiptir. Son derece şık ve estetik tasarımlarla üretilen körüklü tenteler, bulunduğu ortama dekorasyon açısından da avantaj sağlarlar.

Bunların yanı sıra, kurulum ve montajları da oldukça kolay olan körüklü tente sistemleri, açılıp kapanırken gürültü çıkarmazlar. Ayrıca körüklü tente sistemleri, çok fazla kablo kullanımı gerektirmediği için görüntü kirliliği de oluşturmazlar. Aksine daha hoş bir görünüm kazandırırlar. Bunlara ek olarak, arzu edilirse körüklü tentelerin üzerine işletme adı yazılarak reklam ve tanıtım yapılmasına olanak sağlanabilir.

Wintent Tente (Skywin) - Akyıldız Tente

Körüklü Tente Fiyatları

Körüklü tente sistemleri birçok avantaja sahip olmasına rağmen birçok tente çeşidine göre daha uygun fiyatlarla satışa sunulur. Körüklü tentelerin fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Körüklü tentenin çeşidi, kalitesi, boyutu, işçiliği fiyatı üzerinde etkilidir. Birçok çeşit ve fiyat aralığında körüklü tentelere firmamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM