İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.859,7300
 • EURO
  $0,8981
 • ALTIN
  $42.032,4900
 • BIST
  $151,8000
Ataşehir İnşaat Brandası Modelleri

Ataşehir İnşaat Brandası Modelleri

İnşaat çalışmaları önlemler alınmadığı takdirde istenmeyen kazalara yol açabilir. Bu yüzden şantiye alanlarında genel olarak jüt ismiyle ile de bilinen inşaat brandaları kullanılır. Bu inşaat brandalarının kullanımı ile birlikte şantiyedeki çalışmalar sırasında moloz ve inşaat malzemelerinin dışarıya çıkması engellenir. Bu önlem ile birlikte inşaat alanı dışındaki kişilerin can sağlığı güvence altına alınır. Aynı zamanda inşaat […]

İnşaat çalışmaları önlemler alınmadığı takdirde istenmeyen kazalara yol açabilir. Bu yüzden şantiye alanlarında genel olarak jüt ismiyle ile de bilinen inşaat brandaları kullanılır. Bu inşaat brandalarının kullanımı ile birlikte şantiyedeki çalışmalar sırasında moloz ve inşaat malzemelerinin dışarıya çıkması engellenir.

Bu önlem ile birlikte inşaat alanı dışındaki kişilerin can sağlığı güvence altına alınır. Aynı zamanda inşaat alanı içerisindeki iskele alanlarında da inşaat brandası kullanımı tercih edilebilir. Böylelikle üst kısımlarda meydana gelen dökülmeler alt kısımlarda çalışan kişileri güvence altına alır. Ataşehir inşaat brandası modelleri ile isteğinize uygun en kaliteli branda modellerini üretir.

İnşaat Brandası Nasıl Olmalıdır?

İnşaat brandaları üretiminde delikli olarak yapılır. Jüt olarak da bilinen inşaat brandalarının delikli olmasının nedeni ise hava geçirme özelliğini kazanmasıdır. İnşaat brandalarının şantiye alanında kullanımı ise iskeleye bağlayarak gerçekleştirilir. Burada bir kuşgözü açılır ve bağlama işlemi tamamlanır.

İnşaat brandaları kullanım alanına göre yırtılmaz ve kesici darbelere karşı dayanıklı olmak zorundadır. Aksi halde herhangi bir koruyucu özelliği bulunmayacaktır. İnşaat alanında iskeleler arası kullanılan inşaat brandaları düşen moloz ve taş parçalarının aşağı kısımlara düşmesini engelleyecek kalitede olmalıdır. İnşaat alanının çevresinde kullanılan brandaların da dış çevredeki kişiler tarafından yırtılması ihtimaline karşı dayanıklı olması gerekmektedir.

İnşaat Brandası Nasıl Kullanılır?

İnşaat brandasının kullanım alanları ihtiyaca göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak bina yıkımları sırasında ve inşaat alanındaki çalışma sırasında kullanılır. Bina yıkımları sırasında molozlar dışarıya çıkabilir bu da çevrede bulunan kişilerin zarar görmesine yol açar. İnşaat brandaları ise binanın her tarafını çevreler. Bu önlem ile birlikte yıkım sırasında dış çevreye herhangi bir moloz ve taş parçasının çıkışı engellenir. İnşaat brandasının kalın olması önemlidir.

Önerilen kalınlığın 1100 denye polyester malzemeden yapılması tercih edilir. Ancak daha ekonomik inşaat brandası kullanmak isteyenler için 220 gr’lık pilsadan üretilen inşaat brandaları da bulunmaktadır. Firmamız Ataşehir inşaat brandası modelleri kapsamında istenilen kalınlık ve branda malzemesinden üretimler gerçekleştirir.

İnşaat Brandası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnşaat brandası güvenlik amacı ile kullanılır. Bu yüzden branda alımı yaparken kalite her zaman önceliğiniz olmalıdır. İnşaat brandası bina yıkımlarında kullanıldığı zaman yırtılmamalı, moloz ve taş parçalarının dışarıya çıkmasını engellemelidir. Bu yüzden kalın polyester malzemeden üretilen inşaat brandası modelleri tercih edilmelidir.

Aynı zamanda delikli olmasına da özen gösterilmelidir. Bu sayede yılım sırasında ortaya çıkan tozların alan içerisinde sıkışıp kalması engellenir. İnşaat brandasının yanıcı maddelere karşı dayanıklı olmasına da dikkat edilmelidir. Şantiye alanında ya da dışarıdan kaynaklanabilecek herhangi bir yanma sürecinde branda koruma sağlamalıdır.İskele Brandası | Branda Tente Modelleri %20 Uygun Fiyat

İnşaat Brandası Modelleri Nelerdir?

İnşaat brandası modellerinde müşteriler için farklı alternatifler bulunur. Bunlardan biri dış cephe koruması sağlayan ve yılım alanında ya da bina yapımı alanında tüm alanın çevrelenmesini sağlayan brandalardır. Bir diğer inşaat brandası modeli ise çalışanın iş güvenliğini sağlayan koruyucu inşaat brandası modelidir. Bu kullanım sayesinde işçilerin düşme gibi istenmeyen iş kazalarının önüne geçilir. İnşaat brandası delikli olarak üretilir.

Fraklı renk alternatifleri de bulunur. Polyester ya da pilsa kumaşından üretilen branda modelleri mevcuttur. Brandanın kalitesini belirleyen ise denye ve gramıdır. Polyester inşaat brandası modellerinde denye oranı arttıkça brandanın kalınlığı da artar. Pilsa modellerinde de en az 220 gr’lık üretimler yapılır. Pilsa daha ekonomik bir seçenek olsa da polyester kalın inşaat brandalarının kullanılması önerilir.

İnşaat Brandası Fiyatları

İnşaat brandası kullanmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise can güvenliğinin sağlanmasıdır. İnşaat brandaları şantiye alanındaki yıkımlarda ve çalışma süreci içerisinde işçi güvenliğini sağladığı gibi inşaat alanı dışındaki kişilerin de can güvenliğini sağlar. İnşaat brandası fiyatları ise kullanılacak ölçüye ve kalitesine göre değişiklik gösterir.

İnşaat brandası istenilen ölçüde üretilebilir, herhangi bir uzunluk sınırı yoktur. Pilsadan üretilen modeller daha ekonomik bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Polyesterden üretilen kalın inşaat brandası modelleri ise daha yüksek fiyatlı olabilir ancak daha yüksek güvenlik sağladığı bilinmektedir. Siz de Ataşehir inşaat brandası modelleri için firmamız ile iletişime geçebilir, ürünler ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM