İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Ataşehir Balkon Tente Modelleri ve Fiyatları

Ataşehir Balkon Tente Modelleri ve Fiyatları

Tente, açık alanların üst kısmının ya da tüm çevresinin kapatılması için kullanılan bir koruma örtüsüdür. Bahçelerde, iş yerlerinde, kafe alanlarında kullanıldığı gibi balkon gibi açık alanlarda da balkon tentesi kullanılır. Balkonda kullanılan tente modelleri genel olarak sabit tente modeli olarak bilinir. Balkon kısmının üst tarafına sabitlenen bu tente modelleri açılıp kapanabilen özelliğe sahiptir. Ataşehir balkon tente […]

Tente, açık alanların üst kısmının ya da tüm çevresinin kapatılması için kullanılan bir koruma örtüsüdür. Bahçelerde, iş yerlerinde, kafe alanlarında kullanıldığı gibi balkon gibi açık alanlarda da balkon tentesi kullanılır. Balkonda kullanılan tente modelleri genel olarak sabit tente modeli olarak bilinir. Balkon kısmının üst tarafına sabitlenen bu tente modelleri açılıp kapanabilen özelliğe sahiptir. Ataşehir balkon tente modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isteyenlere firmamız tarafından hizmet verilmektedir.

Hizmetlerimiz - Çetsa Tente Yapi inşaat

Balkon tente neden tercih edilir?

Bahçe ve açık alan gibi vakit geçirebilecekleri alanları olmayanlar için balkonlar keyifle oturabilecekleri bir bölgedir. Balkonlar yaz aylarında güneş gördüğü için gölgelik alan yaratmak için ise şemsiye ya da balkon tenteleri kullanılabilir. Şemsiye kullanımı rüzgâr gibi durumlarda yıkılma riski taşır bu yüzden balkon tente kullanımı kişiler için daha güvenli bir seçenektir.

Açık alanlarda güneşi engellemek için kullanılan balkon tenteleri aynı zamanda yağmurdan korunmak için de tercih edilebilir. Yağmurlu ancak soğuk olmayan havalarda açık balkon alanlarında vakit geçirmek isteyenler için kullanılan balkon tentesi motorlu ve manuel olarak iki farklı alternatifi bulunduğu için farklı kullanım imkânları da sunar.

Balkon tentesi modelleri nelerdir?

Balkon tentesinin farklı model ve kullanım seçenekleri bulunmaktadır. Tente modelleri kumaş olarak dayanıklı olmalıdır. Kalitesinin ardından renk skalası oldukça geniştir. Bu yüzden kişilerin istediği model ve renkte balkon tentesi kullanılabilir. Standart modellerin yanı sıra özel üretim balkon tenteleri de üretilmektedir. Bu kapsamda Ataşehir balkon tente modelleri ve fiyatları seçenekleri firmamızda bulunmaktadır.

Balkon tentesi kumaşlarında kullanılan boya kalitesi de çok önemlidir. Özellikle güneşli havalarda brandanın renginin solmaması için akrilik boyadan imal edilen kumaşlar kullanılmalıdır. Balkon tentelerinde motorlu ve manuel olmak üzere iki farklı sistem bulunur. Motorlu sistemler kumanda ya da düğme ile çalıştırılır. Manuel balkon tentesi modellerinde ise el ile açılıp kapanma yapılır.

Balkon tentesi avantajları nelerdir?

Balkon tentesinin en büyük avantajı uygun olmayan hava koşullarında da balkonun kullanılabilmesine imkân sağlamasıdır. Balkonlar özellikle şehir yaşamında, apartman dairelerinde yaşayan kişilerin tek açık alanı olabilir. Ancak güneş ve yağmur gibi koşullarda koruyucu olmadığında bu alanların kullanımı verimsizleşir. Balkon tentesi için tam olarak bu ihtiyacı karşılamaktadır.

Balkon tenteleri kullanım imkânı kapsamında kişilerin istediği zaman, istediği şekilde balkonlarını korumalarını sağlar. Yağmurlu havalarda suyun içeriye girmesini, güneşli havalarda ise gölgelik bir alan oluşmasına yardımcı olur. Sabit olduğu için çıkarma ve takma gibi sorunları olmayan balkon tenteleri kolay açılma ve kapanma ile gerçekleşir.

Balkon tentesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Balkon tentesi alırken tente alacağınız firmanın kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Balkon tentesinin kumaşı özellikle güneş ışınlarına karşı dayanıklı olmalı, kısa sürede solmamalı ve yırtılmamalıdır. Aynı zamanda açılıp kapanan bir sistem ile yapıldığı için burada da yapım aşamasının kaliteli olduğundan emin olunmalı, aynı zamanda alacağınız ürünün garanti süresi de en az iki yıl olmalıdır. Bu yüzden balkon tentesi aldığınız firmayı iyi bir şekilde araştırmalı, referansa sahip, profesyonel ekiplerle çalışan firmalardan hizmet almalısınız. Balkon tentesi balkonların üst kısmına monte edilen bir üründür.

Tek başınıza bu montaj işlemini gerçekleştirdiğinizde aksilikler yaşayabilirsiniz, balkon tentesinin sabitliği konusunda emin olmayabilirsiniz. Bu yüzden montajı da uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir. Burada balkon tentesi alacağınız firmadan aynı zamanda montaj hizmeti de alarak güvenli bir tente kullanımına sahip olabilirsiniz.

Ortaköy Tente Servisi - Bice Tente - 0212 210 33 33

Balkon tente fiyatları nelerdir?

Balkon tenteleri hem koruyucu hem de şık bir üründür. Dış cephede sabitlenmesi yapıldığı için balkonların şık ve hoş bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Farklı renk ve modellerle üretilen balkon tentelerinin fiyatları ise firmaya, üretilen kumaşın kalitesine ve modellerine göre değişiklik gösterecektir.

Eğer uzun yıllar kullanmak isteyeceğiniz bir balkon tentesi kullanmak isterseniz daha kaliteli tentelerden üretilen ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra manuel ve otomatik sistem balkon tenteleri arasında da fiyat farklılıkları vardır. Otomatik sistemli balkon tentesi, manuel balkon tentesine göre daha pahalıdır. Ataşehir balkon tente modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve hizmet almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM