İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Arnavutköy Branda Tente

Arnavutköy Branda Tente

Arnavutköy branda tente çeşitli malzemeler kullanarak branda, bu brandaları kullanarak ise tente üretiyor. Tenteler kafe, restoran, lokanta gibi yerlerin oturma alanlarının özellikle açık olan kısımlarında kötü hava şartlarından korunmak için kullanılıyor. Özellikle kış aylarında yağmur, kar ve dolu gibi hava olaylarında açık alanlar kullanılamaz hale gelir. Bu alanlar her mevsim kullanabilmek için tentelerle kapatılarak kapalı alanlara […]

Arnavutköy branda tente çeşitli malzemeler kullanarak branda, bu brandaları kullanarak ise tente üretiyor. Tenteler kafe, restoran, lokanta gibi yerlerin oturma alanlarının özellikle açık olan kısımlarında kötü hava şartlarından korunmak için kullanılıyor. Özellikle kış aylarında yağmur, kar ve dolu gibi hava olaylarında açık alanlar kullanılamaz hale gelir. Bu alanlar her mevsim kullanabilmek için tentelerle kapatılarak kapalı alanlara dönüştürülüyor. Brandalar da aynı şekilde bu kötü hava koşullarından veya dış etkilerden korunmak istenen eşyaların üzerlerine örtülüyor.

TENTE MODELLERİ – Avrupa Branda

Yüksek Kalite Branda Çeşitleri

Arnavutköy branda tente farklı kalitede malzemeler kullanılarak yapılır. Bu malzemeler genellikle kalın ve dayanıklıdır. Branda üretilirken kullanılan kumaşlar muşamba formundadır. Brandalar kullanılacakları alanlara göre üretilir. Örneğin açık alanların üstlerini örtmek veya bozulacak bir şeyin üstünü kapatmak için kullanılan brandalar su ve ışık geçirmez özellikteki kumaşlardan yapılır. İnşaat sektöründe kullanılan brandalar ise ısı izolasyonlu olarak üretilir.

Genel olarak branda çeşitlerini sıralayacak olursak yat ve tekne koruma brandaları, beton koruma brandaları, saman koruma brandaları, inşaat korum brandaları, fındık toplama brandaları, çatı koruma brandaları, mobilya koruma brandaları olarak sıralanabilir.  Tekstil sektöründe brandalar taşıma torbaları olarak kullanıldığından en kaliteli malzemelerden yapılan brandalar tercih edilir. İnşaat sektöründeki yapı malzemelerin üstünü örtmek için kullanılan brandalar ise ısı izolasyonludur.

Mobilya koruma brandaları ise boş evlerdeki mobilyaların toz olmaması için kullanılır. Saman brandaları hayvan yemlerinin konulduğu yerin yağmur nedeniyle ıslanmaması ve güneş vurmaması için kullanılır. Bunların dışında brandalar plaj ve bahçe şemsiyelerinin yapımlarında da kullanılan ürünlerdendir. Bir diğer kullanım ise çadırlardır hatta brandaların diğer adı çadır bezi olarak geçer. Özellikle şantiye çadırları bu brandalardan yapılır.

Mekânlar İçin Uygun Tente Çeşitleri

Arnavutköy branda tente değişik kalitede sınıflandırılan kumaş çeşitlerinden elde edilir. Bu yapılan brandalardan bazı tente çeşitleri üretilir. Ancak her tente brandalardan yapılmaz. Tenteler yapılırken alüminyum, demir, cam, çeşitli ağaçlardan elde edilen ahşaplar veya bezler kullanılarak da yapılır. Tenteler fonksiyonlarına veya işlevlerine göre çeşitlere ayrılır.

Kafe, restoran, lokanta gibi yeme içme yerlerinin açık alanlarını kapatmak için kullanılan tenteler genellikle açılır kapanır özelliktedir. Bu açıp kapatma elle veya otomatik olarak yapılabilir. Tentelerin görünümlerine ve şekillerine göre modelleri mafsallı, pergola, kasetli, körüklü, çift açılır, sabit olarak söylenebilir.

Tente Kullanım Alanları

Tentelerin çeşitlerine göre kullanım alanlarından bahsedecek olursak mafsallı tenteler eklem görünümündedir ve dar alanlarda kullanılır. Bu alanlara kafe ve restoranlar örnek verilebilir. Kasetli tenteler ise her alanda kullanılabilir düz ve sade görünümüyle kullanıldıkları alana şık bir görünüm sağlarlar. Körüklü tentelerin özelliği ise yan taraflarına doğru çıkıntılarının olmasıdır. Bunun nedeni güneşten gelen ışınların engellenmesidir.

Ayrıca bu körüklü tenteler kademeli olarak tasarlanır ve bu kademeleri isteğe göre ayarlanabilir özelliktedir. Bir diğer tente olan pergola tente en şık görünen tentelerden biridir. Özellikte evlerin teraslarında, balkonlarında ve bahçelerinde kullanılan pergola tenteler manuel veya otomatik olabilir.

Çift açılır tenteler de iki tarafa açılabilir özelliktedir ve bu özelliği ile kullanıldığı alanı darlaştırmaz. Sabit tenteler de özellikle dükkân önlerinde kullanılan ve kapı önlerine konulan ürünlerin ıslanmasını veya güneşte solmasını engellemek amacıyla tercih edilir.

Tente ve Branda Fiyatları

Tente ve brandaların fiyatlarını en çok etkileyen şey kullanılan malzemedir. Çünkü brandalar üretilirken birçok farklı kalite sınıfında malzeme kullanılır. Kalın kumaşlarla yapılan brandalarda bu kumaşlar polyester, jüt, akrilik, pilsa, teflon ve TPII olarak sınıflandırılabilir.

Kumaşların çoğu su ve ışık geçirmez ancak geçiren türleri de vardır. Aynı zamanda bazı kumaşlar yanmaz özellikte de olabilir bu faktörler de fiyatı etkiler. Tentelerde fiyatı etkileyen şey ise fonksiyonlarıdır. Açılıp kapatılabilme şekli veya içerisindeki mekanizma fiyata doğrudan etki edecektir.

16729138_1826471010952441_3416615257095646918_n - Tahsin Çadırcı

Tente ve Branda Alınmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tente ve brandalar alınmadan önce kullanılacağı alan gezilmelidir. Gezerken bakılacak şey alanın boyutu, dekorasyonu ve ne amaçla kullanıldığı olacaktır. Evinize alacağınız tente modeli daha basit ve manuel olabilecekken işyerlerinizde kullanacağınız tentelerin otomatik olması daha doğru bir karar olacaktır. Aynı zamanda reklam ve tanıtım amaçlı alınan tente ve brandalar alınmadan önce bastırılacak desen veya yazılar belirtilmelidir. Branda ve tente hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM