İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Adalar Branda Tente

Adalar Branda Tente

Adalar branda tente özellikle işletmelerin branda ve tente ihtiyacına yönelik ve talepleri doğrultusunda kaliteli malzemeler kullanılarak üretiliyor. Brandalar yapılırken kullanılan malzemeler, brandanın nerede kullanılacağına göre seçilir. Genel olarak su ve ışık geçirmeyen kumaşlardan elde edilen brandalar çok geniş kullanım alanına sahiptir. Tekstil sektöründen mobilya sektörüne, inşaat sektöründen fındık toplamaya kadar birçok yerde kullanışlı bir üründür. Tenteler […]

Adalar branda tente özellikle işletmelerin branda ve tente ihtiyacına yönelik ve talepleri doğrultusunda kaliteli malzemeler kullanılarak üretiliyor. Brandalar yapılırken kullanılan malzemeler, brandanın nerede kullanılacağına göre seçilir. Genel olarak su ve ışık geçirmeyen kumaşlardan elde edilen brandalar çok geniş kullanım alanına sahiptir. Tekstil sektöründen mobilya sektörüne, inşaat sektöründen fındık toplamaya kadar birçok yerde kullanışlı bir üründür.

Tenteler ise kafe, restoran, lokanta, mağaza, butik veya parklarda kullanılan açılır kapanır veya sabit şekilde olan ürünlerdir. Bu ürünler birçok modelde üretilir ve kullanılacağı yere göre modelleri arasında tercih yapılır. Tenteler dekorasyon amacıyla da kullanılır çünkü çok farklı şekillerde üretilen modelleri vardır. Tercihe göre özel olarak da yaptırılabilir.

Tente Modelleri

Adalar branda tente üretirken talep doğrultusunda ilerler. Talebe uygun şekilde üretilen branda ve tenteler hazır olarak alınabildiği gibi özel olarak da tasarlatılabilir. Özellikle işletmeler reklam ve tanıtım amaçlı kullanacakları tentelerin üzerlerine özel baskı yaptırarak sipariş ederler. Tente modellerinden en fazla kullanılanı pergola tentedir.

Pergola tenteler otomatik açılıp kapanabilir modellere de sahip olan ve açık alanları her mevsim kullanılabilir alanlara dönüştüren tente modelidir. Ahşap kullanılarak da yapılan pergola tenteler özellikle bahçe ve teras gibi açık oturma alanlarına doğayla iç içeymiş gibi bir his verir. Bunun yanında mafsallı tenteler daha dar alanlarda kullanılan eklem şeklindeki görüntüsüyle şık durur. Cephenin durumuna göre kullanılan ve farklı şekillerde üretilebilen bir diğer tente ise sabit tentelerdir.

Açılıp kapanmasına gerek kalmadan gölgelik bir alan oluşturan ve yağmurdan koruyan bir üründür. Körüklü tente modelleri ise balkon ve camların üst bölümlerinde kullanılan ve diğer tentelerden farkı kenarlarının kapalı olması olan bir tente modelidir. Bu şekli sayesinde yanlardan gelen güneş ışınlarını keser ve konforlu bir ortam sunar. Körüklü tenteler aynı zamanda kademelidir ve size kademelerini ayarlama fırsatı sunar.

Branda Modelleri

Adalar branda tente farklı kalitedeki ve özellikteki malzemeleri kullanarak branda ve tente üretiyor. Branda modelleri kullanıldıkları alanlara göre isimlendiriliyor ve kullanılan malzemeler genellikle su ve ışık geçirmez özellikte oluyor. Branda modellerinden biri olan mumlu branda dokuma kumaş üzerinin mum ile kaplanması sonucu üretilen branda modelidir. Bunun amacı su geçirmemesini sağlamaktır ve böylece yağmura karşı koruyucu özelliktedir.

Beton yorganı denilen diğer bir branda çeşidi ise ısı izolasyonu sağlayarak kış aylarında kötü hava şartlarından korur.  Bu model özellikle inşaat sektöründe kullanılıyor. Yat ve teknelerin korunması için kullanılan brandalar ise su geçirmez özelliktedir ve yat ve branda+larınızı dış etkilerden korur.

Branda Kullanım Alanları

Brandalar kullanım alanlarına göre farklı modellerde üretilir. Şeffaf brandalar her mevsim kullanıldığı alanı kapatan özelliği ile kış bahçelerinde kullanılıyor ve çok hızlı kurulup kaldırılabilir.  Saman brandaları baklagiller ve buğdaygillerin kurutulmuş hali olan hayvan yemlerinin korunması için kullanılır. Bu brandalar su ve ışık geçirmez ve böylece hayvan yemleri bozulmadan saklanabilir. Fabrika ve işyerlerinde kullanılan ve dayanıklı malzemeler kullanılarak yapılan brandalar ise raylı brandalardır. Otomotiv sektöründe de oto brandalar kullanılmaktadır. Bunun yanında fındık toplarken kullanılan brandalar fındık brandası, iskelelerde kullanılan brandalar iskele brandası, hava alması gereken alanlarda kullanılan delikli brandalar da vardır.

Tente Kullanım Alanları

Tenteler kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerin açık ve kapalı oturma alanlarının her mevsim kullanılabilmesi için tercih edilir. Tenteler aynı zamanda evlerin balkon, bahçe ve teraslarında da kullanılıyor. Bazı işletmeler tenteleri müşterilerin ilgisini çekmek için farklı modellerde kullanmayı tercih edebiliyor. Aynı zamanda reklam ve tanıtım yapabilmek için bu tentelere farklı baskı yaptırılarak da kullanıldığı görülüyor.

Tente ve Branda Fiyatları

Tente ve brandalar yapılırken farklı kalitelerdeki malzemeler kullanılıyor ve kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatlara etki ediyor. Aynı zamanda branda ve tentelerin boyutları da fiyata etki ediyor. Brandaların yapıldıkları malzemeler genellikle su ve ışık geçirmez olsa da bazı yerlerde farklı amaçlarla kullanılacak olan brandalarda daha düşük kalitede malzemeler kullanılabiliyor.

Bu durumlarda fiyatlar düşük olabiliyor. Tentelerde ise fonksiyonlarına ve açılıp kapanma şekillerine göre fiyatlar değişiklik gösterebiliyor. Manuel tenteler daha düşük fiyatlıyken otomatik veya motorlu tenteler daha yüksek fiyatlı oluyor. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM