İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.074,4400
 • EURO
  $1,1394
 • ALTIN
  $66.398,1400
 • BIST
  $206,5000
Açılır Kapanır Tente

Açılır Kapanır Tente

Açılır kapanır tente açık ve kapalı alanlarda çevresel dış etkenlerden korunmak ve konforlu bir alan sağlamak için kullanılır. Tentelerin birçok farklı fonksiyonda ve şekilde çeşitleri vardır. Kullanıldıkları alana göre seçilen tente çeşitleri hazır olarak alınabildiği gibi özel olarak da yaptırılabilir. Açılır Kapanır Tente Nedir? Açılır kapanır tente yağmur, kar, dolu veya güneşten gelen UV ışınlarından korunmak için […]

Açılır kapanır tente açık ve kapalı alanlarda çevresel dış etkenlerden korunmak ve konforlu bir alan sağlamak için kullanılır. Tentelerin birçok farklı fonksiyonda ve şekilde çeşitleri vardır. Kullanıldıkları alana göre seçilen tente çeşitleri hazır olarak alınabildiği gibi özel olarak da yaptırılabilir.

Açılır Kapanır Tente Nedir?

Açılır kapanır tente yağmur, kar, dolu veya güneşten gelen UV ışınlarından korunmak için kullanılan bir malzemedir. Kullanım alanları özellikle kafe, restoran ve teras gibi yerlerdir. Açılır kapanır tente, manuel olarak kontrol edilebildiği gibi otomatik olarak uzaktan da kontrol edilebilen çeşitleri vardır. Açılır kapanır tentelerin istenildiği zaman açılması veya kapanmasından dolayı kullanım kolaylık sağlar. Açılır kapanır tentelerde kullanılan malzemeler de farklılık gösterebilir. Bez, kumaş veya camdan yapılabilen tenteler isteğe, kullanılacağı alana ve kullanım sıklığına göre tente malzemesine karar verilebilir.

Tente Sistemleri - Prime Tente

Açılır Kapanır Tente Kullanım Alanları

Açılır kapanır tente açık ve kapalı alanlarda, ev ve işyerlerinde kullanılır. Özellikle kafe ve restoranlarda ek bir alan elde etmek veya kapalı alanın istenildiği zaman havalandırılması amacıyla tente kullanılır. Evlerin teras ve balkonlarında veya bahçelerinde de güneşten korunmak ve her mevsim oturma alanı sağlayabilmek için açılır kapanır tenteler tercih edilebilir. İşletmeler tenteleri ihtiyaç dahilinde kullanabildiği gibi reklam ve tanıtım amaçlı da kullanabiliyor. Tentelerin üzerine yazdırdıkları slogan veya bastırdıkları resim ile işletmesinin tanıtımını yapmak isteyen işletmeler açılır kapanır tenteleri dekorasyon amacıyla da kullanmaktadır. Hoş bir görüntü sağlayarak şık bir ortam elde ederler.

Açılır Kapanır Tente Çeşitleri

Açılır kapanır tenteler fonksiyonlarına göre birçok farklı çeşide sahiptir. Hangi modelde açılır kapanır tente kullanacağınıza karar verirken kullanacağınız alanı göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin mafsallı tenteler kolay açılıp kapanan bir tente modelidir ve içerisindeki motor sayesinde tente kapatıldığında rulo halinde kapanır.

Mafsallı tenteler özellikle dar ve manevra yapmanın zor olduğu ortamlarda kullanılır. Bunun yanında otomatik açılır kapanır tenteler manuel değil, uzaktan kontrol edilebilir. Bunun yanında körüklü, otomatik raylı, çift açılır ve yarasa tenteler de üretilmektedir. Körüklü tentelerdeki körük mekanizması sayesinde güneşin geldiği yöne göre ayarlama yapılabilir ve kolayca açılıp kapanabilir.

Ayrıca körüklü tenteler, diğer tente çeşitlerine göre daha düşük fiyatlıdır. Çift açılır tentelerin ortasında demir bulunur ve çadır şeklinde tentelerdir. Bu tente modeli özellikle kafeler tarafından tercih edilir.  Raylı tenteler ise genellikle işyerlerinde kullanılan ve kullanışlı bir sisteme sahip olan tente modelidir. Kolayca katlanabilen raylı tenteler aynı zamanda balkonlu kafelerde de kullanılır. Ev balkonları ve pencerelerinde sıkça rastladığımız raylı tenteler güneş ışınlarının ve yağmurun gelmesini engeller.

Açılır Kapanır Tente Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Açılır kapanır tente her alanda kullanılan ve kolaylık sağlayan bir üründür. Şemsiye görevi gören bu açılır kapanır tenteler kullanıldığı alanı dış etkenlerden korur ve farklı bir görünüm sağlar. Kaliteli malzemeler kullanılarak yapılır ve bu tentelerin kullanım alanlarına göre birçok çeşidi vardır. Açılır kapanır tente alınmadan önce karar verilmesi gereken şey nerede kullanılacağıdır. Kullanacağınız yerin atmosferine göre seçeceğiniz tente modeli işyeriniz veya evinizdeki bahçenizle uyumlu olmalıdır. Alanın boyutu da göz önünde bulundurularak açılır kapanır tentenin ölçülerine karar vermek gerekir. Tentelerin raylı, otomatik, mafsallı, körüklü ve çift açılır çeşitlerinden size en uygun olanı tercih etmeniz gerekir. Buna karar verirken ise, kullanacağınız yer ve kullanım sıklığınız önemlidir. Kullanacağınız yerin alanı darsa mafsallı tenteler kullanmanız uygun olacaktır.

Otomatik tenteler de bu dar alanda tenteyi kolay açıp kapatabilmeniz için uzaktan kumanda etmenize olanak tanır. Açılır kapanır tentelerin manuel olanları da vardır. Eğer evinizin bahçesinde, terasında veya balkonunuza kullanacaksanız manuel olanları tercih edebilirsiniz. Kış bahçenizde kullanmak üzere bir açılır kapanır tente arıyorsanız da raylı tenteler uygun olacaktır. Raylı tentelerin diğer tente modellerinden farkı yapıldığı malzemedir. Alüminyum panellerden oluşan raylı tenteler dört mevsim kullanılabilir özelliktedir.

Awnings, Retractable Roof Systems and External Blinds — Awning Worx

Açılır Kapanır Tente Fiyatları

Açılır kapanır tentelerin fiyatları yukarıda bahsedilen modellerine göre farklılık gösterir. Örneğin raylı tenteler çok kullanışlı olmaları ve mekâna estetik bir görünüm kazandırması nedeniyle diğer düz modellere göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Açılır kapanır tentelerin en düşük fiyatlı modelleri manuel olanlarıdır. Tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM